دریا نیوزمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان: یک رویداد فرهنگی می‌تواند اقتصاد یک منطقه را پویا کند

دریا نیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: شهرستان میناب از تاریخ بیش از سه هزار ساله برخوردار است. 

، 14:21   /   کد خبر: 33179   /   تعداد بازدید: 1009


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش‌نژاد در آئین افتتاحیه چهارمین دوره از جشنواره سور، سرنا و زندگی گفت: یکی از اهداف خلقت بشر ایجاد شور و نشاط اجتماعی است که مردم ایران از پیشینه‌های زیادی در ایجاد شور و نشاط برخوردار هستند.

وی افزود: بحمدالله دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای نسبت به مسائل فرهنگی در کشور داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یکی از اهداف برگزاری این جشنواره را ایجاد شور و نشاط میان مردم عنوان کرد و گفت: شهرستان میناب از گونه‌های متنوع موسیقی، صنایع دستی و غذایی برخوردار است.

درویش‌نژاد اظهار داشت: فرهنگ عامه حنابندان این منطقه در اوایل سال۱۳۹۶ در دانشگاه‌های مختلف آلمان معرفی و مورد استقبال بسیاری از پژوهشگران فرهنگی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: قطعا فرهنگ و هنر به توسعه پایدار منطقه کمک خواهد کرد و گردشگر را به دنبال خواهد داشت.

درویش‌نژاد عنوان کرد: دولت تدبیر و امید به وعده‌های خود در حوزه فرهنگ و هنر برای ایجاد یک فضای باز فرهنگی کاملا عمل کرده است.

در ادامه فریدون همتی استاندار هرمزگان در آئین این افتتاحیه این جشنواره گفت: حضور مردم در زمان جنگ و دفاع مقدس بسیار برجسته است.

وی افزود: شهر تیرور یکی از مناطق فعال و پر از ظرفیت و فرصت‌هاست، مردم میناب مردمی بزرگ با اصالت، با فرهنگ و با قدمتی دیرینه که بیانگر تاریخ تمدن بزرگ ایران هستند و بخشی از تاریخ را رقم زده‌اند.

استاندار هرمزگان مردمان منطقه میناب را مردمانی شریف و پرکار خواند گفت: مردمان میناب پاسدار مرزهای نیلگون خلیج‌فارس بوده و شهرستان میناب جز مناطق سرزمینی و سکونت‌گاهی قدیمی ایران است.