دریا نیوزمدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان: حفظ قرآن کریم در اولویت کاری دارالقرآن الکریم باشد

دریا نیوز: مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر تلاش برای رفع بیسوادی قرآنی گفت: حفظ قرآن کریم به عنوان یکی از مطالبات مهم رهبری باید در دستورکار دارالقرآن الکریم قرار گیرد.

، 13:21   /   کد خبر: 33176   /   تعداد بازدید: 227


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد امروز در نشستی با ناصر جعفرزاده رئیس دارالقرآن‌الکریم هرمزگان و جمعی از فعالان قرآنی هرمزگان با اشاره به اهمیت ارتقای سواد قرآنی افراد اظهار داشت: علاوه بر اجرای دوره‌های آموزشی روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم، باید به حفظ آیات کتاب هدایتگر و انسان‌ساز قرآن کریم توجه ویژه شود.
وی با تاکید بر تلاش در راستای کاهش و رفع بیسوادی قرآنی افزود: حفظ قرآن کریم به عنوان یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری باید در دستور کار دارالقرآن الکریم هرمزگان قرار گیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه ویژه‌ای به امر مهم حفظ قرآن کریم دارند و در همین راستا تاکید فرموده‌اند که در حفظ قرآن کریم باید سرمایه‌گذاری کرد.
انصاری‌راد بیان داشت: احیای حفظ فراگیر قرآن کریم در ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها باید به عنوان یکی از برنامه‌های مهم دارالقرآن‌الکریم مطرح باشد و این نهاد  قرآنی باید به اندازه توان و استعداد افراد به این امر مهم بپردازد.
وی گفت: پرداختن به تفسیر و تبیین مفاهیم قرآن کریم نیز یکی دیگر از موضوعات مهمی است که دارالقرآن‌الکریم هرمزگان باید به آن توجه ویژه داشته باشد و جامعه هدف را با مفاهیم و تفاسیر این کتاب انسان‌ساز آشنا کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان همچنین تاکید داشت: دارالقرآن‌الکریم استان باید به موازات آموزش روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم به بیان تفسیر و مفاهیم این کتاب روشنگر نیز بپردازد.
انصاری‌راد ابراز داشت: در روایات دینی نیز بر فراگیری قرآن و تعمیم علوم فراگرفته به دیگران تاکیدات فراوانی شده است و دارالقرآن‌الکریم بنا به وظیفه و رسالت ذاتی خود می‌بایست بیش از پیش در جهت حفظ، تفسیر و مفاهیم قرآن کریم بکوشد.