دریا نیوزمدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) هرمزگان: مهدی یاوران در سراسر استان سازماندهی شوند

دریا نیوز: مدیربنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(ع) هرمزگان با تاکید بر تلاش در جهت توسعه و ترویج فرهنگ مهدویت در سطح استان گفت: مهدی یاوران در سطح شهرستان‌های هرمزگان سازماندهی شوند.

، 13:16   /   کد خبر: 33174   /   تعداد بازدید: 524


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت‌الاسلام محمدحسن فروزان‌نژاد امروز در نشست با دبیران ستاد اقامه نماز شهرستان‌ها با اشاره به اهمیت سنت حسنه اعتکاف اظهار داشت: ایام اعتکاف بهترین فرصت برای خودسازی است که می‌بایست از این فرصت طلایی در جهت رشد و ارتقای فرهنگ دینی بهره برد.

وی افزود: مردم با توجه به اعتقادات خود و حفظ ارزش‌های دینی در مراسم معنوی و مذهبی نظیر اعتکاف حضور پرشور داشته‌اند اما از آنجایی که اعتکاف در روزهای یازدهم، دوازدهم و سیزدهم نوروز برگزار می‌شود ممکن است با اندکی کاهش آمار شرکت‌کنندگان در این مراسم معنوی روبه رو شویم.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) استان هرمزگان با تاکید بر اینکه در ایام اعتکاف باید توجه ویژه‌ای به یاوران نماز داشت و در سطح شهرستان‌ها به ثبت رساند تصریح کرد: تاکنون 700 نفر به عنوان یاوران نماز در سطح شهر بندرعباس انتخاب شده‌اند.

فروزان‌نژاد با تاکید بر تلاش در جهت توسعه و ترویج فرهنگ مهدویت در سطح استان هرمزگان بیان داشت: مهدی یاوران در سطح شهرستان‌های هرمزگان سازماندهی شوند.

وی در ادامه با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ مهدویت و نهادینه‌سازی این فرهنگ در بین عموم به ویژه جوانان و نوجوانان تاکیدکرد: می‌توان از ظرفیت کسانی که علاقمندند در راستای گسترش این فرهنگ ناب تلاش کنند به نحو مطلوب بهره برد.

مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان از برگزاری جشنواره سرود نماز و انتظار با عنوان ترنم الهی در استان سمنان خبرداد و گفت: این جشنواره با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبتنی بر اینکه "هرکار ارزشی که در قالب هنر آید ماندگار می‌شود" برگزار می‌شود بنابراین تبلیغات مناسبی به منظور شرکت علاقمندان در این جشنواره در سطح استان صورت گیرد.