دریا نیوزمدیرآموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس خبرداد راه‌یابی 11 طرح منتخب جشنواره جابربن حیان به مرحله استانی

دریا نیوز: مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس از راه‌یابی 11 طرح منتخب دانش‌آموزان شرکت‌کننده در هشتمین جشنواره منطقه‌ای علمی پژوهشی جابربن حیان به مرحله استانی خبرداد.

، 13:12   /   کد خبر: 33172   /   تعداد بازدید: 657


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس، اصغر بهرامی سعادت‌آبادی درآیین اختتامیه این جشنواره، اظهارکرد: طرح‌های منتخب از میان 995 پروژه علمی پژوهشی ارائه شده توسط دانش‌آموزان مدارس شهری شامل مدارس دولتی و غیردولتی، مدارس بخش مرکزی، مدارس نمایندگی‌های قلعه‌قاضی و تخت پس از داوری، به آموزش ابتدایی این ناحیه معرفی شدند.

وی ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران اجرای این جشنواره یادآور شد: حضور موثر دانش‌آموزان ابتدایی در این دوره بیانگر میزان توجه مدیران و رابطین پژوهشی به بحث پرورش دانش‌آموزان پژوهش‌محور و همراه بودن با اهداف نظام آموزشی است.

رئیس اداره دوره دوم آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز همت و تلاش مسؤولان اجرای جشنواره را مورد تحسین قرار داد و افزود: همسویی با اهداف منظور در سند تحول بنیادین مبنی برنهادینه‌سازی امر آموزش بر محور خلاقیت، تحقیق و پژوهش، یادگیری مطالب علمی را تسهیل می‌نماید .

وی خاطر نشان ساخت: خودکفایی اقتصادی هرجامعه در گرو پرورش نسل خلاق، مبتکر، اندیشمند و مخترع است، لذا در راستای نیل به این هدف ارزشمند، برنامه‌های آموزشی در مدارس باید براساس محور پژوهش و تحقیق پیش رود.

شایان ذکراست، آیین تقدیر از دانش‌آموزان و داوران این دوره از مسابقات، روز گذشته درمحل سالن گرمساری صورت پذیرفت.