دریا نیوزمدیر شبکه بهداشت و درمان میناب خبرداد: کارگاه آموزشی احیاء نوزاد درمیناب

دریا نیوز: مدیر شبکه بهداشت و درمان میناب گفت: کارگاه آموزشی احیای نوزاد و کودک با هدف افزایش آگاهی پرسنل درخصوص احیای نوزاد و ارتقا سطح آگاهی پرسنل درخصوص سلامت کودکان و کاهش بیماری‌ها و مرگ و میر کودکان با حضور 70 نفر از پزشکان، ماماها و پرستاران شهری و روستایی برگزار گردید.

، 12:09   /   کد خبر: 33168   /   تعداد بازدید: 618


به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، سیدمحمدرضا حسینی امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احیای قلبی و ریوی یک مانور حیات‌بخش است که به کمک آن تنفس و گردش خون فرد مصدوم حفظ می‌شود و به طوری که با تامین مواد مغذی و اکسیژن برای مغز از مرگ مغزی جلوگیری می‌کنند.

وی افزود: عملیات احیای قلبی و ریوی سریع، می‌تواند احتمال زنده ماندن کودک را در دقایق اولیه افزایش دهد و با برگزاری چنین کارگاه‌هایی در تمام نهادهای دولتی، خصوصی و حتی در منزل می‌توان سطح آگاهی مردم را در موقع لزوم کمک به بیماران در دقایق اولیه و در محیط افزایش داد تا از استرس و اتلاف وقت جلوگیری کرد. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان میناب گفت: برپایی چنین کارگاه‌های آموزشی علاوه بر ارتقا دانش و آگاهی‌های عمومی می‌توانیم جان مصدومان و نوزادان را نجات دهیم.

دکتر روشنکار متخصص اطفال در این کارگاه در زمینه اصول انجام احیاقلبی و ریوی پایه و پیشرفته و اصول احیا نوزاد، احیا نوزادان نارس، داروها و نحوه تجویز آنها در احیای قلبی ریوی بصورت تئوری و عملی، آموزش‌های لازم داده شد.