دریا نیوزمدیر شبکه بهداشت و درمان میناب خبرداد: نجات جان مادر باردار از مرگ حتمی در میناب

دریا نیوز: مدیر شبکه بهداشت و درمان میناب گفت: با همکاری و هماهنگی به موقع کادر مجرب بهداشت و درمان و با تلاش متخصص بیهوشی و مسؤول سلامت مادران شرق استان هرمزگان، مادر بارداری از مرگ حتمی نجات یافت.

، 12:01   /   کد خبر: 33166   /   تعداد بازدید: 510


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر ضیایی متخصص بیهوشی و مسؤول سلامت مادران شرق استان هرمزگان گفت: با تماس و هماهنگی  مسؤول سلامت خانواده شبکه بهداشت و ماماهای شیفت مرکز خدمات جامع سلامت توکهور مبنی بر حضور مادر بارداری در حاملگی اول و در هفته 36  با عارضه کنده شدن جفت و خونریزی شدید و افت شدید فشارخون به مرکز توکهور به سمت بیمارستان حضرت ابوالفضل ( ع) میناب اعزام گردید.

 بلافاصله و همزمان با اعزام آمبولانس از توکهور، یک دستگاه آمبولانس نیز از بیمارستان میناب به همراه مسؤول زایشگاه، پرسنل بیهوشی، اتاق عمل و متخصص بیهوشی با تجهیزات کامل و همراه خون سریعا اعزام شدند.

در بین راه با رسیدن آمبولانس‌ها  به یکدیگر سریعا به مادر باردار خون تزریق شد و مادر به بیمارستان منتقل شده و به محض رسیدن به بیمارستان با هماهنگی که از قبل با اتاق عمل و متخصص زنان، انجام شده بود، مادر بلافاصله مورد عمل جراحی سزارین قرار گرفته و از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.