دریا نیوزرئیس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیرهیات عالی نظارت: آموزش و پرورش بزرگترین و سالم‌ترین مجموعه دولتی است

دریا نیوز: رئیس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیرهیات عالی نظارت سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: تقویت واحد‌های بازرسی و تمرکز بر اجرای دقیق قانون در دستور کار هیات عالی نظارت کشور است.

، 10:53   /   کد خبر: 33164   /   تعداد بازدید: 498


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان؛ فردین خرازی در گردهمایی سالانه هیات‌های بدوی و تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت آموزش و ‌پرورش در بندرعباس اظهارکرد: واحد‌های بازرسی و مدیریت عملکرد دستگاه‌های اجرایی با هدف ارتقای بین‌المللی ایران در رتبه سلامت اداری و رضایت‌مندی افکار عمومی تجهیز و تقویت می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های اجرایی سال 97، تصریح کرد: برنامه‌ریزی شده است در سال آینده با توسعه دولت الکترونیک و برخورد با تخلفات جایگاه بین‌المللی ایران در زمینه سلامت اداری ارتقا یابد.
رئیس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیرهیات عالی نظارت سازمان امور اداری و استخدامی کشور همچنین گفت: هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری باید با رعایت قانون و درنظر گرفتن مصالح سازمانی خود و همچنین افراد شاغل در این مجموعه‌ها، آرای صحیح را صادر کنند.
خرازی افزود: برای رسیدن به رتبه‌بندی جهانی مطلوبی لازم است تا قوانین و مقررات را یکپارچه کنیم و بسترمناسب فرهنگی را برای صیانت از حقوق مردم در کشور ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: دولت الکترونیک و عدم تماس مستقیم با ادارات تا حد زیادی سلامت اداری را بالا می‌برد و اگر بتوانیم گلوگاه‌های فساد را شناسایی و قبل از اتفاق پیشگیری کنیم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد که لازمه آن افزایش فرایند بازرسی است.
این مسؤول آموزش و پرورش را بزرگترین مجموعه دولتی در کشور است و سالم‌ترین مجموعه دولتی عنوان کرد و گفت: همه ظرفیت‌ها باید در مسیر ارتقاء سلامتی اداری باشد و آموزش و پرورش در این عرصه برنامه خوبی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز در این همایش با تاکید بر اینکه بزرگترین سرمایه هر جامعه در ابعاد مختلف به کیفیت نهاد آموزش و پرورش و اولویت دادن به قانون‌گرایی و اخلاق‌مداری  درآن بر می‌گردد، اظهار کرد: یکی از مولفه‌های مهم در توسعه دانش و مهارت نیروی انسانی است.
دانش هاشمی‌پور افزود: سواد اجتماعی، اخلاق مداری، پیروی از قانون ارزش‌ها و هنجارها آمیزه اساسی و مهم تعلیم و تربیت است که آموزش و پرورش رسالت ترویج و گسترش آن را بر عهده دارد.
وی ادامه داد: توفیق آموزش و پرورش در این زمینه تحولی عظیم محسوب می‌‌شود که می‌تواند بسیاری از هزینه‌های بی‌اخلاقی، قانون‌گریزی و ناهنجاری‌های رفتاری را در جامعه به طرف چرخه بالندگی و خلاقیت سوق دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان اضافه کرد: تحقق این امر مهم برای جامعه چنان زیبایی دارد که بسیاری از علمای اخلاق و دین مباحث زیادی را در این خصوص تحریر نموده‌اند.
هاشمی‌پور گفت: از آنجایی‌که فضای اخلاقی و ارزشی آموزش و پرورش مهم‌ترین سرمایه معنوی کشور محسوب می‌شود پاسداری از آن و ترویج زیبایی‌ها، اخلاق و قانون‌مداری از اولویت‌های غیرقابل انکار جامعه است.
وی همچنین گفت: در این راستا همگی باید همت کنیم چرا که با مدیریت هوشمندانه و شیوه مناسب رصد فرایندی وظایف و عملکردها می‌توان به میزان زیادی جلوی تخلفات را گرفت و این نهاد مهم جامعه را همچنان با اخلاق پویا و قانونمند نگه داریم و آن را الگو و مرجع اخلاق و سلامت اداری سایر سازمان‌ها و نهادهای کشور قرار دهیم.