دریا نیوزاردوی راهیان نور دریایی

دریا نیوز: در چند سال اخیر شاهد برگزاری اردوی راهیان نور دریایی شهدای خلیج‌فارس در استان هرمزگان هستیم. 

، 12:28   /   کد خبر: 33161   /   تعداد بازدید: 260


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، طرح راهیان نوردریایی شهدای خلیج‌فارس در ایام تعطیلات نوروز در استان هرمزگان برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم دریایی و شهدای خلیج‌فارس برگزار می‌شود؛ شهدایی که حسرت پیداشدن پلاک و استخوانی از این شهدای والامقام بردل خانواده شهدا مانده است. 

اردوی فرهنگی معنوی راهیان نور دریایی شهدای خلیج‌فارس در چند سال اخیر و از سال ۸۹ توسط نیروی دریایی منطقه یکم سپاه در حال اجراست که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم است. البته برگزاری چنین برنامه‌هایی که در هرمزگان، خوزستان و بوشهر برگزار می‌شود و در استان هرمزگان تاکنون بیش از ۵۶ هزار نفر در این اردو شرکت کرده‌اند، ضرورت دارد که در مناطق مختلف و شهرهای دیگر استان هم برگزار شود تا عموم مردم بتوانند شرکت نمایند.
با توجه به اینکه گردشگران زیادی در ایام تعطیلات نوروز در استان حضور دارند که در همین راستا برنامه‌ریزی شده است تا این گردشگران هم در این اردوها شرکت کنند، در سال ۹۵ و۹۶ حدود ۱۱هزار و ۵۰۰ در اردوی راهیان نور دریایی شهدای خلیج‌فارس شرکت کرده‌اند.
در واقع این اردوها با هدف ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و انتقال خاطرات هشت سال دوران دفاع مقدس به منظور آشنایی نسل جوان با دلاورمردی شهدای دریایی ارتش، سپاه، بسیج و...، آشنایی مردم با نقش ساحل‌نشینان و مرزداران هرمزگان و حافظان تنگه هرمز و خلیج‌فارس که در عملیات‌های زمینی و دریایی در دوران دفاع مقدس حضور داشتند اتفاق می‌افتد و مردم بایستی با نقش خلیج‌فارس، تنگه استراتژیک هرمز و توانمندی‌های ارتش و سپاه واقتدار ملی در دریای خلیج‌فارس و دریای عمان آشنا شوند.
جزیره هرمز که نقطه‌ای متمایز در دفاع از انقلاب می‌باشد ودر دوران هشت سال دفاع مقدس که زائران راهیان نور به هرمز می‌روند، با رشادت شهدای‌مان بیشتر آشنا می‌شوند. اردوی راهیان نور شهدای خلیج‌فارس از ۲۵ اسفند سال جاری تا ۱۲ فروردین ادامه می‌یابد که در دو نوبت صبح و عصر از اسکله صیادی پشت‌شهر به هرمز اعزام می‌شوند که در جزیره هرمز از یادمان شهدای جزیره هرمز و نقش مردم جزیره هرمز در دوران دفاع مقدس که راویان دفاع مقدس حضور خواهند داشت، از عملیات‌های دریایی و شهدای دریایی و توانمندی‌های دفاعی و از شهدای رویایی شهدا در عملیات‌های مختلف و از شهدای دارا و رئیسی و به عنوان علمداران درگیری با آمریکایی‌ها بودند که روایتگری می‌شود، برای شرکت در اردوهایی راهیان نور هم بلیط صلواتی در اماکن مذهبی، اماکن گردشگری، مساجد، پایگاه بسیج توزیع می‌شود.
گرچه این برنامه بایستی تداوم یابد، اما بایستی در سایر ایام سال هم برنامه‌ها و اماکنی مانند یادمان و موزه دفاع مقدس هم برای عدم قطع ارتباط نسل جوان با دفاع مقدس داشته باشیم.