دریا نیوزمدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان خبرداد: اعزام امام جماعت به پارک‌های محل اسکان میهمانان نوروزی

دریا نیوز: مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: با توجه به اهمیت و فضیلت اقامه نماز اول وقت، امام جماعت به پارک‌های محل اسکان میهمانان نوروزی اعزام می‌شود. 

، 12:17   /   کد خبر: 33159   /   تعداد بازدید: 208


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد، امروز در نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار داشت: تبلیغات اسلامی هرمزگان سالانه حدود 67 برنامه فرهنگی، آموزشی و پژوهشی مصوب با هدف توسعه و ترویج فرهنگ دینی و نهادینه‌سازی آموزه‌های قرآنی را اجرا می‌کند.
وی با اشاره به بدنه گسترده سازمان تبلیغات اسلامی ابراز داشت: این نهاد زیرمجموعه‌هایی همچون هیات‌های مذهبی، مداحان، جمعیت بانوان فرهیخته را در اختیار دارد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در ادامه، شبکه تبلیغی، روحانیون مستقر در روستاها، رابطین فرهنگی در محلات و مساجد و کانون های فرهنگی تبلیغی و انجمن‌های اسلامی را از دیگر زیرمجموعه‌های تبلیغات اسلامی برشمرد.
انصاری‌راد از فعالیت 255 مرکز قرآنی در استان خبرداد و گفت: از این تعداد، 35 موسسه قرآنی و220 خانه قرآن روستایی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی و ارتقای سواد قرآنی افراد فعالیت می‌کنند.
وی بیان داشت: اعتبارات وصول شده در حوزه فرهنگی صرف مراکز مزبور می‌شود البته این اعتبارات در برابر فعالیت‌ها و برنامه‌های این مراکز اندک و ناچیز است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تاکیدکرد: بایستی نیازهای شهر بندرعباس در حوزه فرهنگی را بررسی و برنامه‌های مناسب فرهنگی را برای این شهر تدوین کرد.
انصاری‌راد گفت: در تدوین و اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح شهر بندرعباس از توان و ظرفیت شورای شهر بهره خواهیم برد.
وی از اعزام امام جماعت به پارک‌های محل اسکان میهمانان نوروزی خبرداد و گفت: با توجه به اهمیت اقامه نماز اول وقت، اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان به تمامی پارک‌های محل اسکان میهمانان نوروزی امام جماعت اعزام خواهد کرد.