دریا نیوزبه دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی 8 واحدصنفی متخلف درمیناب تعطیل شدند

دریا نیوز: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب گفت: به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی، 8 واحد صنفی رستوران، قنادی، ساندویچی، کیک پزی درمیناب تعطیل شدند.

، 10:00   /   کد خبر: 33148   /   تعداد بازدید: 657


دکتر سیدمحمدرضا حسینی، عصرامروز در گفت وگو با خبرنگارفارس گفت: در اجرای طرح نظارتی و در راستای طرح تشدید بازرسی و نظارت مستمر بر واحدهای صنفی در این ایام، 8 واحد رستوران ، ساندویچی، قنادی، کیک‌پزی پس از صدور اخطاریه و پایان مهلت قانونی از سوی بازرسین بهداشت محیط شبکه بهداشت میناب تعطیل و غیرفعال گردید.

وی افزود: بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت میناب با تشکیل اکیپ‌های ضربتی بازرسی و حضور کلیه کارشناسان فنی و مجرب با استفاده از امکانات بازرسی و نمونه‌برداری و کنترل مواد غذایی اقدام به بازرسی مستمر از اصناف و مراکز حساس تهیه و توزیع مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی نموده‌اند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با آنان برخورد قانونی خواهند کرد. 
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب خاطر نشان کرد: ارتقا وضعیت بهداشت مواد غذایی و فردی برای بالا بردن سطح سلامت شهروندان یکی از اولویتهای بهداشتی می‌باشد که گامی مهم جهت دستیابی به جامعه‌ی سالم خواهد بود.
حسینی افزود: تعامل با سایر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی شهرستان به منظور نظارت و کنترل بیشتر بر رعایت بهداشت و همکاری برون بخشی با سایر دستگاه‌های  دامپزشکی، اصناف، اداره اماکن، صنعت و معدن و تعزیرات با هدف رفع و اصلاح مشکلات و ساماندهی جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه صورت می‌گیرد .