دریا نیوز







مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس: موافق چهارشنبهسوری، مخالف چهارشنبهسوزی

دریا نیوز: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس گفت: با آتش روشن کردن در مراسم چهارشنبه‌سوری به شرط رعایت اصول ایمنی موافق بوده ولی با چهارشنبه‌سوزی مخالف هستم. 

، 12:57   /   کد خبر: 33145   /   تعداد بازدید: 182


فرجام دانش، صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در بندرعباس، اظهار کرد: آمار حوادث در سال‌های اخیر نشان‌دهنده این است که تعداد حوادث چهارشنبه سوری سال به سال کاهش می‌یابد که موید این مطلب است که رعایت اصول ایمنی برای مردم جاافتاده و تدابیر لازم در این زمینه نیز دیده شده است.

وی افزود: برای برگزاری آیین چهارشنبه آخر سال بدون حادثه در شهر بندرعباس هماهنگی با ارگان‌ها و مراکز خصوصی انجام شده و امیدواریم حادثه‌ای هر چند ناچیز همانند سال گذشته نداشته باشیم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس در خصوص تدابیر اتخاذ شده برای چهارشنبه آخر سال گفت: چندین جلسه تشکیل شده است که مصوباتی در فرمانداری، استانداری و شهرداری داشته و آمادگی‌هایی نیز انجام شده و تمام نیروهای امداد و نجات آماده‌باش هستند.
دانش با بیان اینکه یکسری محلات و مناطق در شهر بندرعباس به عنوان کانون خطر ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال شناسایی شده که نام بردن از آنها صحیح نمی‌باشد، افزود: هماهنگی لازم است بین سازمان‌های امدادی و امنیتی برای چهارشنبه‌سوری در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، در چهارشنبه سوری سال گذشته حدود 70 درصد کاهش حادثه داشته که امسال نیز پیش‌بینی کاهش میزان حوادث را خواهیم داشت.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس در ادامه با بیان اینکه به شهروندان توصیه می‌کنم که فرهنگ واقعی ایرانی را برای آیین چهارشنبه آخر سال برگزار کنند اظهار داشت: در فرهنگ چهارشنبه سوری بحث انفجار و ترقه نبوده و در صورت برگزاری آیین واقعی چهارشنبه سوری این آیین بسیار دلنشین و شیرین  می‌باشد.
دانش در پایان خاطرنشان کرد: به شخصه با چهارشنبه سوری موافق و با چهارشنبه سوزی مخالف هستم، با آتش روشن کردن در مراسم چهارشنبه سوری موافق هستم به شرط اینکه اصول ایمنی رعایت شود.