دریا نیوزفرمانده انتظامی هرمزگان در مانور نیروهای انتظامی و امدادی نوروزی: برخورد با اراذل و هنجارشکنان در تعطیلات نوروز با جدیت دنبال می‌شود

دریا نیوز: فرمانده انتظامی هرمزگان از تشدید برخوردها در چهارشنبه آخر سال و طرح نوروزی با هنجارشکنان و اراذل و اوباش خبر داد. 

، 12:51   /   کد خبر: 33143   /   تعداد بازدید: 182


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سردار عزیزالله ملکی صبح امروز اظهار کرد: براساس اولویت ناجا که کاهش سرقت، کاهش تلفات رانندگی و مبارزه با قاچاق بوده از ابتدای سال‌جاری اقدامات خوبی در استان انجام شده است بطوری که فرماندهی انتظامی هرمزگان به عنوان یکی از رده‌های برتر ناجا معرفی شد.

وی از آمادگی کامل نیروهای انتظامی در آخر سال برای برقراری امنیت خبرداد و افزود: در چهارشنبه آخر سال و طرح نوروزی با هنجارشکنان و اراذل و اوباش به شدت برخورد می‌شود.
فرمانده انتظامی هرمزگان همچنین از پیش‌بینی 6 هزار نفر نیروی انتظامی، عملیاتی و ترافیکی برای افزایش امنیت اجتماعی، 200 تیم موتورسوار، 300 واحد خودرویی و اجرای طرح‌های غیرمحسوس و استفاده از پایش تصویری در طرح نوروزی خبرداد.
ملکی با اشاره به اینکه طرح نوروزی از ابتدای هفته آینده آغاز و تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت، افزود: به منظور ایجاد امنیت پایدار اقدامات انتظامی در سطح استان به صورت جدی‌تر دنبال می‌شود.
به گفته وی، بیش از 8 هزار و 500 نیروی یگان‌های انتظامی و راهور، 350 واحد گشت پیاده، استقرار 53 سازه موقت و 40 ایست و بازرسی موقت، 400 واحد گشت محسوس و غیرمحسوس و 350 واحد گشت خودرویی در این طرح استفاده شده است.
فرمانده انتظامی هرمزگان در ادامه به کسب 13 رتبه برتر فرماندهی انتظامی هرمزگان در سال‌جاری اشاره کرد و افزود: با کاهش 6 درصدی متوفیان ناشی از تصادفات برای چهارمین سال متوالی در کاهش تلفات ناشی از تصادفات رتبه برتر را کسب کردیم.
ملکی همچنین اظهار کرد: در سال‌جاری با کشف بیش از 87 تن مواد مخدر، کاهش 10 درصدی مصدومان ناشی از تصادفات، افزایش 35 درصدی کشف کالای قاچاق، کاهش وقوع 16 درصدی سرقت به عنف، کاهش 15 درصدی سرقت و افزایش 5 درصدی دستگیری اتباع بیگانه در همه حوزه‌های انتظامی و ترافیکی توفیقات خوبی را کسب کردیم.