دریا نیوزمعاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان خبر داد: اجرای طرح تحول اجتماعی با محوریت روحانیون در مناطق آسیب‌پذیر بندرعباس

دریا نیوز: معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان از اجرای طرح تحول اجتماعی با محوریت روحانیون در مناطق آسیب‌پذیر شهر بندرعباس خبرداد. 

، 12:43   /   کد خبر: 33140   /   تعداد بازدید: 189


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت الاسلام مسلم پورجمالی امروز در نشست با مدیران پایگاه‌های اجتماعی مناطق آسیب‌پذیر شهر بندرعباس اظهار داشت: طرح تحول اجتماعی از سال 1390 آغاز شده و مقرر شد در مناطق آسیب‌پذیر، تحول اجتماعی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه محوریت تحولات اجتماعی در مناطق آسیب‌پذیر با روحانیون است افزود:  وزارت کشور به این نتیجه رسیده که اگر محوریت با قشر روحانیت باشد خروجی بهتری داشته و به هدف موردنظر دست خواهند یافت.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: از طرفی دیگر، قشر روحانیت در بین مردم از مقبولیت بالایی برخوردارند، براین اساس وزارت کشور برای اجرای طرح تحول اجتماعی به سراغ روحانیون آمده تا با استفاده از این ظرفیت عظیم به اهداف مدنظر دست یابد.

پورجمالی بیان داشت: مقرر شده اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان با دراختیار داشتن شبکه عظیم تبلیغی، پایگاه‌های اجتماعی را با هدف اجرای طرح تحول اجتماعی در استان راه‌اندازی کند.

وی گفت: از بهمن ماه 96، اعتباراتی به منظور اجرای طرح تحول اجتماعی تخصیص یافت و پس از آن اعلام شد نشست‌هایی با هدف شناسایی مدیران پایگاه‌های اجتماعی برگزار و نفرات مشخص شوند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان ابراز داشت: طرح تحول اجتماعی در سال گذشته در سه استان برگزار شد که هر سه استان نتوانستند به خوبی این طرح را اجرا کنند و آن چیزی که مدنظر وزارت کشور بود محقق نشد.

پورجمالی اذعان داشت: به منظور شناسایی مدیران پایگاه‌های اجتماعی می‌بایست در مرحله نخست روحانیون فعال را شناسایی و تفاهم‌نامه‌ای با آنان منعقد شود و روحانیون منتخب را به عنوان مدیران این پایگاه‌ها در مناطق آسیب‌پذیر معرفی شوند.

وی ادامه داد: طی پایش و آمایش انجام شده از سوی وزارت کشور، 13 نقطه آسیب‌پذیر در شهر بندرعباس شناسایی شده  و مدیران پایگاه‌های اجتماعی در مناطق آسیب‌پذیر وظیفه دارند در راستای ایجاد تحولات اجتماعی در منطقه مزبور تلاش و تحولاتی را در این خصوص ایجاد کنند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان بیان کرد: مدیران پایگاه‌های اجتماعی در مناطق آسیب‌پذیر می‌توانند علاوه بر اجرای برنامه‌های فرهنگی در این مناطق، برنامه‌های ورزشی و سرگرمی ویژه خانواده‌ها را نیز برگزار کنند.
پورجمالی گفت: مدیران این پایگاه‌ها همچنین می‌توانند در محلات نیروسازی کنند و افراد تاثیرگذار محلات را برای شرکت در برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و ... فعال کنند، این افراد نمی‌توانند ادامه‌دهنده طرح تحول اجتماعی در محلات باشند.

وی اضافه کرد: مدیران پایگاه‌های اجتماعی در مناطق آسیب‌پذیر باید معضلات را شناسایی و برای رفع آنها کارگاه‌های آموزشی را در محلات برگزار کنند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان در پایان گفت: کار تسهیل‌گری ارتباط این مدیران با ادارات از طریق این اداره کل انجام خواهد شد.