دریا نیوزنماینده مردم بندرعباس در مجلس خواستار شد: تقویت توان لجستیکی شهرداری‌ها

دریا نیوز: نماینده مردم بندرعباس با اشاره به کمبود تجهیزات و نبود اعتبارات کافی برای شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان، خواستار کمک صنایع بزرگ مجاور شهرها در عمران این مناطق شد.

، 12:37   /   کد خبر: 33139   /   تعداد بازدید: 213


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از دفتر ارتباط مردمی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، حسین هاشمی‌تختی امروز در نشستی که با حضور تنی چند از شهرداران شهرهای حوزه انتخابیه و معاون هماهنگی امورعمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با موضوع مشکلات و مسائل مربوط به این حوزه برگزار شد، بیان داشت: زیبنده هرمزگان و شهرهای آن نیست که کوچک‌ترین مشکلات آنان در گرو نبود اعتبارات باشد.

وی افزود: هرمزگان با وجود داشتن صنایع بزرگ از جمله نفت، گاز، فولاد و بنادر با درآمدهای هنگفت، گرفتار اعتبارات حداقلی برای عمران و آبادانی است و ما از وزارت کشور به عنوان وزارتخانه مادر در حوزه مدیریت استان‌ها انتظار داریم تا در صیانت از حقوق استان‌ها نقش هرچه قوی‌تر و جدی‌تری ایفا کند. 

هاشمی‌تختی ادامه داد: صنایع بزرگ در تقویت و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل درون شهری در شهرستان‌های بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندر خمیر و ابوموسی می‌تواند باعث پیشرفت استان در زمینه‌های گردشگری و حتی بهبود فضای مناسب و سیمای شهری باشد.

هاشمی‌تختی ساماندهی پسماندهای شهری را یکی دیگر از معضلات شهرهای بندری دانست و عنوان کرد: ساماندهی پسماند  شهری همواره یکی از دغدغه‌های ما بوده که بدنبال رفع این مشکل هستیم و باید دولت نیز مساعدت ویژه در این خصوص با مدیریت شهری در مناطق ساحلی داشته باشد.