دریا نیوزقدر داشته‌های خودمان را بیشتر بدانیم/تحلیلی از قهرمانی بسکتبالیست‌های هرمزگانی

دریا نیوز: قهرمان شدن در هر رشته ورزشی شعور و شعف خاص خودش را دارد و وقتی این قهرمانی ارزشش دو چندان پیدا می‌کند که یک مربی بومی توانمند آن را برای مردم استانش به ارمغان بیاورد.

، 11:42   /   کد خبر: 33135   /   تعداد بازدید: 400


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، قهرمانی تیم شهرداری بندرعباس در لیگ دسته دوم بسکتبال باشگاه‌های کشور و راه‌یابی این تیم به لیگ ملی دل هوادران به این رشته و شاید همه ورزشکاران و علاقمندان به ورزش در استان هرمزگان را شاد کرد.

روزی که تیم بسکتبال شهرداری با یک تیم  بومی پا به این رقابت‌ها گذاشت کمتر کسی فکر می‌کرد که این تیم به لیگ ملی راه یابد چه برسد که قهرمان ایران در لیگ دسته دوم هم شود‌، هدایت این تیم را رضا هنگام‌پور اسطوره بسکتبال هرمزگان و کاپیتان اسبق تیم ملی برعهده داشت؛ این مربی هرمزگانی اکنون کاری کرده است که شاید خیلی از مربیان بزرگ غیر بومی نمی‌توانستند تیمی را قهرمان کند که از14 بازیکن تنها سه بازیکن آن غیربومی باشند.
 هنگام‌پور کاری انجام داد که باورش برای خیلی‌ها سخت بود اما رضا ثابت کرد که اگر به نیروهای بومی خود اعتماد نمایم می‌شود کارهای بزرگی انجام داد، بنده به عنوان نویسنده این مطلب اصلا قصد این راه ندارم که بخواهم بحث بومی و یا غیربومی بودن را بیان کنم بلکه تنها هدفم از نوشتن این مطلب این است که اگر ما به بومیان توانمند خود بها بدهیم آنها می‌توانند کارهای بزرگی مثل قهرمانی در لیگ دسته دوم  بسکتبال کشور به دست بیاورند و مهم‌تر این که برای رسیدن به لیگ ملی از ۱۸ بازی که انجام دادند تنها سه شکست در کارنامه داشته باشند. 

میانگین سنی بازیکنان تیم شهرداری ۲۲ سال است و یک تیم کاملا جوان موفق شد تیم‌های بزرگی را شکست دهد و دل مردم استان را شاد کنند. هنگام‌پور که اولین تجربه جدی مربیگری  خودش را در کشور  سپهری  می‌کرد در زمانی بسیار کم تیم خودش را تشکیل داد و وقتی می‌خواست تیم شهرداری را راهی مسابقات کند خیلی‌ها می‌خواستند ایشان را منصرف نماید چون آنها بر این باور بودند که نماینده هرمزگان در رقابت‌های لیگ دسته دوم زنگ تفریح دیگر تیم‌ها خواهند بود اما دیدیم این گونه نشد و هرمزگان با قهرمانی آن هم خارج از خانه مسابقات را به پایان برد. اگر کمی به خودمان بیاییم و دوربر خود را نگاه کنیم می‌بینیم  نیروهای توانمندی مثل رضا هنگام‌پور در استان کم نداریم و تنها کافی است که آنها را باور داشته باشیم. 
در آخر  باید به این موضوع اشاره کنم که باید  قدر داشته‌های خودمان را بدانیم  و به راحتی از کنار آنها نگذریم، وقتی می‌توانیم با کمی حمایت قهرمان ایران در رقابت‌های لیگ دسته دوم بسکتبال کشور بشویم شک نکنید که می‌توانیم با کمی سرمایه‌گذاری و اعتماد به جوانان این استان ورزش هرمزگان را در سطح کشور شکوفاتر کنیم، بیاییم قدر تمامی داشته‌های خودمان را بدانیم و به آینده ورزش استان خوش‌بین‌ باشیم .