دریا نیوزدر بازديد اعضای شورای شهر از آبشيرين‌كن بندرعباس مطرح شد: توليد سالانه 15 ميليون مترمكعب آب از طريق آب شيرين‌كن‌ها در هرمزگان

دریا نیوز: در بازديد اعضای شورای شهر بندرعباس از آب شیرین‌کن بندرعباس، مديرعامل آبفای هرمزگان اظهار داشت: هم‌اكنون 16 پروژه سرمايه‌گذاری آب شيرين‌كن در استان در حال بهره‌برداری است كه سالانه حدود 15 ميليون مترمكعب آب از طريق اين آب شيرين‌كن‌ها توليد می‌شود.

، 09:58   /   کد خبر: 33129   /   تعداد بازدید: 419


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب هرمزگان، اعضای شورای شهر بندرعباس با بازدید از آب شیرین‌کن یکصد هزار مترمکعبی، در جریان روند اجرای این پروژه  قرار گرفتند.

امین قصمی اظهارکرد: سه پروژه سرمایه‌گذاری آب شیرین‌کن  نیز در شهرهای سیریک، پارسیان و بستک در مرحله احداث، مطالعه و یا مناقصه قرار دارد.

به گفته وی؛ نیاز آبی شهر بندرعباس یکصد میلیون متر مکعب است که با بهره برداری از پروژه یک‌صد هزار مترمکعبی، 50 میلیون مترمکعب به منابع آبی این شهر اضافه می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، با اشاره به چالش‌ها اعتباری و تکمیل فاز نخست آبشیرین‌کن بندرعباس تا تابستان آینده، گفت: طی سال 95 و 96 حدود 230 میلیارد تومان بدون اخذ وام برای اجرای فاز یک این پروژه هزینه شده که 94 میلیارد تومان آن براساس تعهدات آبفا از سوی این شرکت در اختیار سرمایه‌گذار قرار گرفته است.

وی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر متوسط تولید آب استان در سال 96، 3 هزار 500 لیتر برثانیه است که 48 درصد آن از چاه‌ها، 36 درصد از طریق سدهای استقلال و شمیل و نیان، 6 درصد از خط محرم و 10 درصد نیز از طریق آب شیرین‌کن‌ها تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از فاز نخست آب‌شیرین‌کن بندرعباس سهم آب شیرین‌کن‌ها به 20 درصد و با اتمام کل پروژه ، 48 درصد نیاز آبی استان از این طریق تامین خواهد شد.