دریا نیوزاستاندار یک گام به جلو

دریا نیوز: "فریدون همتی" استاندار هرمزگان روز شنبه در دیدار با هیات مدیره خانه مطبوعات، انجمن صنفی کارفرمایی مطبوعات و رئیس بسیج رسانه هرمزگان  گفته است که تبعیض بین رسانه های استان را به هیچ وجه نمی پذیرم و از طرفی از انتقاد رسانه ها هم استقبال می کنم.

، 11:57   /   کد خبر: 33125   /   تعداد بازدید: 241


 "فریدون همتی" استاندار هرمزگان روز شنبه در دیدار با هیات مدیره خانه مطبوعات، انجمن صنفی کارفرمایی مطبوعات و رئیس بسیج رسانه هرمزگان  گفته است که تبعیض بین رسانه های استان را به هیچ وجه نمی پذیرم و از طرفی از انتقاد رسانه ها هم استقبال می کنم.

در واقع شخص استاندار هرمزگان در مدت حدود شش ماه حضورشان در استان نشان داده است که چنین رویه ای را در پیش گرفته است وانتظار است که مجموعه تحت مدیریت شان نیز چنین دیدگاهی داشته باشند. وی انتقادات، گزارش ها واخباری که از طریق رسانه ها منتشر می شود را منبعی برای کسب اطلاعات خود می داند که می توان به راحتی از آن بهره برداری نمود. در واقع این دیدگاه استاندار را که بصورت عینی در زمان انعکاس برخی از گزارش ها، مقالات و اخبار شاهد بوده ایم، موید این موضوع می باشد که استاندار هرمزگان تلاش می کند از فرصت های مختلف برای کسب اطلاع و رفع چالش ها ودر نهایت خدمترسانی بیشتر به مردم استفاده نماید.

در واقع هم انتظار است که این مقام ارشد  استان که بدون توجه به دیدگاه ها وسلایق فکری،سیاسی و...  رسانه های مختلف، بیشتر به محتوای مطالبی که منتشر شده، توجه نماید و از این اطلاعات برای رفع مشکلات و کسب اطلاعات بهره مند شود. استان هرمزگان و شهر بندرعباس باچالش های فراوانی مواجه می باشد که شناسایی آنها برای استاندار زمانبر می باشد واز ظرفیت رسانه ها برای کسب اطلاعات می توان بخوبی بهره برد. گاهی شاید موضوعاتی که در کنارمان می گذرد را تا وقتی  انعکاس نداشته باشد، کمتر به آنها توجه داشته باشیم.

اتفاقا شنبه شب که به همراه یکی از همکاران قصد داشتیم دقایقی را در ساحل پشت استانداری در پارک دولت بندرعباس قدم بزنیم، حتی چند مترقبل از رسیدن به ساحل بوی تعفن فاصلاب ورودی به دریا به مشام می رسید وچند متر آن طرف تر هم بوی انواع قلیان های میوه ای که هوا را آلوده کرده بود، خانواده ها را معذب می کرد. همان وقت از خود پرسیدیم که آیامسوولان و کارکنان استانداری تاکنون از این محل گذر نداشته اند که وضعیت راببینند و چاره اندیشی کنند؟ این ساحل از هفته آینده مملو از میهمانان نوروزی می شود که برای تفریح و دیدن دریای آلوده  پرفاضلاب به این شهر می آیند و مشخص نیست وقتی که ای صحنه ها مشاهده کنند، چه قضاوتی را نسبت به متولیان استان خواهند داشت.

انتظار می رود استاندار هرمزگان با گماردن مدیران لایق،متعهد و توانمند در استان هرچه سریعتر کابینه استانی قوی و زبده تشکیل دهد تا چالش ها راشناسایی و برطرف نمایند که باعزمی که در استاندار در نیم سال اخیر شاهد بوده ایم، انتظار می رود که این مهم زودتر محقق شود. در حوزه اطلاع رسانی هم نیاز است که  این مقوله مورد توجه بیشتری قرار گیرد و ضعف های موجود برطرف گردد.

استاندار هرمزگان بایستی رسانه ها را در کنار خود داشته باشد واز این ظرفیت برای اطلاع رسانی و رفع چالش ها و همچنین همیاری و همراهی مردم در اجرای برخی طرح هااستفاده نموده و خدمات دولت را اعلام نماید و از خواسته های مردم هم اطلاع یابد که برگزاری این نشست استاندار با تشکل های رسانه ای نشان داد که استاندار به ظرفیت رسانه ها باور دارد و تصمیم دارد از این ظرفیت برای خدماترسانی به مردم و توسعه استان بیشتر بهره گیرد.

علی زارعی/دریا