دریا نیوزمديرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ايمنی بندرعباس: شبكه اعلام حريق شهری در كاهش حوادث تاثير زيادی دارد

دریا نیوز: مديرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ايمنی بندرعباس گفت: دستوالعمل ايمنی شهر بندرعباس ثبت شده و قدم بعدی اجرای سيستم اعلام حريق و ايمنی در شهر بندرعباس پيرو دستوالعمل ايمنی شهر است كه ما را به سمت شهری هوشمند نزديك می‌كند.

، 11:56   /   کد خبر: 33124   /   تعداد بازدید: 191


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فرجام دانش صبح امروز در همایش سیستم اعلام حریق ایمنی اظهار کرد: اجرای سیستم اعلام حریق در شهر بندرعباس پیرو دستوالعمل ایمنی شهر بوده که اجرای این سیستم ما را به سمت شهری هوشمند نزدیک خواهد کرد.

وی افزود: در حوادث ١٠ سال اخیربا رشد ٤٥ درصدی جمعیت، حوادث ٦٨ درصد افزایش یافته است و نشان‌دهنده روند رو به رشد حوادث در شهر بندرعباس بودیم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر بندرعباس همچنین اظهار کرد: وسعت حریق در شهر بسیار آزاردهنده بوده و بحث ایمنی در این موارد خیلی مهم می‌باشد.
دانش در ادامه با اشاره به حوادث سال‌های اخیر شامل آتش‌سوزی ستاره جنوب، هتل هرمز و برج تهران افزود: اگر این مکان‌ها  به سیستم اعلام حریق شهری متصل بودند خیلی از این حوادث اتفاق نمی‌افتاد و جلوی خسارات زیادی گرفته می‌شد.
به گفته وی، در بسیاری از حوادث یا سیستم اعلام حریق وجود نداشته و یا فعال نمی‌باشد و در صورت وجود این سیستم خیلی از حوادث کاهش پیدا می‌کرد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس افزود: ٩٠ درصد ساختمان‌هایی که سیستم اعلام حریق نداشته و یا فعال نبوده درگیر حوادث شدند.
دانش با بیان اینکه به دنبال شبکه‌ای کردن سیستم اعلام حریق در شهر بندرعباس هستیم، اظهار کرد: با توجه به دستوالعمل ایمنی شهر بندرعباس نیازمند اجرای سریع سیستم اعلام حریق در شهر بوده که اگر این سیستم در بندرعباس راه‌اندازی شود به عنوان اولین شهر پیشرو در کشور در راستای اجرای این سیستم خواهیم بود.

همچنین در پایان این مراسم از پیشگامان و مجریان طرح سیستم اعلام حریق در شهر بندرعباس قدردانی شد.