دریا نیوزنماینده ولی‌فقیه درهرمزگان: توسعه هرچه بیشتر اعتکاف به نفع معنویت و جامعه است

دریا نیوز: نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، اعتکاف را تجمیعی از عبادات واجب نظیر حج، نماز و روزه خواند و گفت: توسعه هر چه بیشتر این سنت حسنه به نفع معنویت و جامعه است.

، 11:52   /   کد خبر: 33122   /   تعداد بازدید: 491


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی امروز در دومین نشست هماهنگی مراسم معنوی اعتکاف با اشاره به آثار و برکات این سنت حسنه در زندگی افراد اظهار داشت: اعتکاف درس‌های فراوانی برای معتکفین دارد که توجه به نماز و روزه مهم‌ترین آنهاست.

وی با بیان اینکه سنت حسنه اعتکاف، عبادتی فشرده و جامع است افزود: اعتکاف کانون تربیت است و معتکفان بعد از پایان اعتکاف به ایجاد تغییرات اساسی در خود معترفند، این تغییرات نه به دلیل سخنرانی‌ها بلکه با عبادت و تضرع به درگاه حضرت دوست محقق می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، اعتکاف را تجمیعی از عبادات واجب نظیر حج، نماز و روزه خواند و تصریح کرد: توسعه هر چه بیشتر این سنت حسنه به نفع معنویت و جامعه است.

آیت‌الله نعیم‌آبادی بیان داشت: دست‌اندرکاران اعتکاف همچون خدمت‌گزاران حج، نمازگزاران و روزه‌داران هستند که مایه فخر و مباهات بوده و باید قدردان این موقعیت باشند.

وی با تاکید بر اینکه کار برای خدا نشاط‌آور است گفت: خدمت‌گزاران مراسم معنوی اعتکاف نباید از خدمت به روزه‌داران و نمازگزاران خسته شوند، هر چه حضور معتکفان در مساجد از شلوغ‌تر شود شماها از نشاط بیشتری برخوردار خواهید شد.

امام جمعه بندرعباس ابراز داشت: جهان مادی جهان فانی است و کار برای آن خستگی دارد، اما انجام کار با نیت خالص نه تنها خستگی و دلزدگی ندارد بلکه برای انجام‌دهنده آن شادی و نشاط به همراه دارد، اما در صورتی که کسی با انجام کار برای خدا دچار خستگی شد باید خود را اصلاح کند.

نعیم‌آبادی تاکید کرد: در مراسم معنوی اعتکاف باید مواظب بود تا با سخنرانی‌های طولانی، معتکفان را خسته نکنید و  مانع عبادات معتکفان نشوید و اجازه دهید در این چند روزی که از تعلقات دنیا دل کنده‌اند به راز و نیاز با خداوند بپردازند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید با ملاحظه اوقات نشاط معتکفان، برنامه‌های فرهنگی ویژه آنان را تدوین و اجرا کرد گفت: معتکفان به قصد عبادت و نزدیکی با خالق هستی در مسجد معتکف شده‌اند پس نباید با اجرای برنامه‌هایی نظیر سخنرانی‌های طولانی مدت آنان را خسته کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان ابراز داشت: در مراسم سخنرانی‌های ویژه معتکفان از طلبه‌های دارای فن بیان زیبا استفاده شود، همچنین موضوعات سخنرانی‌ها به روز و متناسب با زمان حال باشد.