دریا نیوزمدیرکل امور مالیاتی هرمزگان: بنگاه‌های اقتصادی در هرمزگان، پرداخت مالیات در استانی دیگر/ پرونده‌های مالیاتی در حال انتقال است

دریا نیوز: مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان گفت: پیگیری‌های لازم را برای انتقال پرونده‌های بنگاه‌های اقتصادی فعال در هرمزگان از سایر مناطق کشوربه این استان انجام داده‌ایم و در حال انجام است. 

، 11:14   /   کد خبر: 33121   /   تعداد بازدید: 224


شاکررضا مریدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بندرعباس، درخصوص سرنوشت هفتاد و یک بنگاه اقتصادی فعال در هرمزگان که پرونده مالیاتی آنها در تهران و استان‌های دیگر تشکیل شده است و مالیات و عوارض‌شان را در هرمزگان پرداخت نمی‌کنند، در حالیکه محل فعالیت هر بنگاه اقتصادی بایستی محل پرداخت مالیات و عوارض هم باشد تاکید کرد: پیگیری‌های لازم در این بخش انجام شده است و برخی از پرونده‌های مالیاتی این بنگاه‌های اقتصادی به هرمزگان منتقل شده است و برخی از پرونده‌ها هم در حال انتقال می‌باشد. 

وی افزود: شرط انتقال پرونده‌های مالیاتی این بنگاه‌های اقتصادی این است که این پرونده‌ها رسیدگی شده باشند و یا اینکه در مرحله اعتراض و... نباشند و فاقد بدهی باشند تا بتوانیم این پرونده‌ها را از سایر مناطق به هرمزگان منتقل نماییم. 
وی افزود: بنگاه‌های اقتصادی که مشکلات خاصی نداشته باشند، پرونده‌های‌شان به استان انتقال داده شده است و مابقی پرونده‌ها هم پیگیریم که بطور کامل به استان منتقل شوند تا مالیات و عوارض‌شان در هرمزگان پرداخت شود، همچنین پیگیریم مالیات و عوارضی که در دیگر نقاط پرداخت شده است، به هرمزگان برگردانده شود. 
وی در خصوص میزان وصولی مالیات از فراریان مالیاتی در استان هم گفت: هنوز پرونده‌ها در این بخش به قطعیت نرسیده است، زیرا اعتراض کرده‌اند و پس از رسیدگی و قطعی‌شدن احکام، اعلام می‌شود.