دریا نیوزمشاور شهردار بندرعباس در امور محیط زیست: جای مدیریت علمی درآمدزایی از پسماند در هرمزگان خالی است

دریا نیوز: مشاور شهردار بندرعباس در امور محیط‌زیست گفت: در استان ساحلی هرمزگان، جای مدیریت علمی زباله‌ها، پسماندها و درآمدزایی از این محل خالی است. 

، 11:07   /   کد خبر: 33119   /   تعداد بازدید: 432


احسان کامرانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بندرعباس، اظهار کرد: به دنبال تغییر در سیستم جمع‌آوری زباله‌ها و مدیریت بازیافت در سواحل و سطح‌شهر هستیم .
وی افزود: در بسیاری کشورها از بازیافت؛ تولید انرژی، کمپوست و گاز و... تولید می‌کنند، و درآمدزایی داشته اما درکشور ما زباله‌ها فقط آلوده‌کننده محیط‌زیست هستند.
مشاور شهردار بندرعباس در امور محیط‌زیست تاکید کرد: از آنجایی که سیستم جمع‌آوری زباله و بازیافت در هرمزگان، سنتی است بدنبال جذب سرمایه‌گذار و دعوت از آنها به داخل استان جهت انجام امور مربوط به بازیافت زباله‌های تولیدی خصوصا پلاستیک‌ها هستیم.
کامرانی گفت: پیشنهاداتی به شهردار بندرعباس، اعضای شورای شهر و مدیریت پسماند در خصوص اینکه بندرعباس را به شهری بدون پلاستیک معرفی کنیم داده‌ایم که امیدواریم بعد از ارزیابی و بررسی‌های همه جانبه بتوانیم کیسه‌های پارچه‌ای را جایگزین کیسه‌های پلاستیکی در هرمزگان و شهر بندرعباس نماییم.
وی تاکید کرد: بیشترین زباله‌ها و کیسه‌های پلاستیکی در حاشیه ساحل است و زیباسازی ساحل را تحت شعاع قرار داده که امیدواریم با موافقت شهردار و سایر کارشناسان بتوانیم طرح "بندرعباس شهر بدون پلاستیک" را در سال 97 اجرایی نموده و این مستلزم فرهنگ‌سازی در بین جامعه و خانواده‌هاست تا نوع نگاه شهروندان را نسبت به جایگزینی کیسه‌های پارچه‌ای به جای پلاستیک تغییر دهیم.