دریا نیوزرئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب خبرداد: برگزاری مانور طرح سلامت نوروزی همزمان با سراسر کشور

دریا نیوز: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب گفت: مانور طرح سلامت نوروزی در شهرستان میناب همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود. 

، 11:01   /   کد خبر: 33118   /   تعداد بازدید: 222


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سید محمدرضا حسینی صبح امروز با اشاره به اجرای مانور سراسری طرح سلامت اظهار کرد: هدف کلی در اجرای این مانور حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات می‌باشد.

وی افزود: تضمین سلامت شهروندان و مسافران نوروزی از مهم‌ترین اهداف و اولویت‌های این شبکه می‌باشد و بارزسان بهداشت محیط  در راستای اجرای این برنامه باید همه تلاش خود را در نظارت ویژه بر بهداشت فردی، مواد غذایی، آب و تجهیزات ساختمانی به کار گیرند و از هیچ خطایی چشم‌پوشی نکنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب اظهار داشت: نظارت بر مراکز و اماکن حساس تهیه و توزیع مواد غذایی از جمله رستوران‌ها، کارگاه‌های قنادی، شیرینی و آجیل فروشی‌ها، مراکز بین راهی، فست فودها، اماکن عمومی شامل هتل‌ها، مهمانسراها، پایانه‌های مسافربری، پارک‌ها، پمپ بنزین‌ها، مدارس و محل‌های اسکان مسافران نوروزی با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزی در اجرای این طرح ملی است.

وی تاکید کرد: شهروندان و میهمانان نوروزی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در زمینه تهیه و عرضه مواد غذایی و یا هرگونه شرایط غیربهداشتی در سطح جامعه با سامانه کشوری ثبت شکایات بهداشتی به شماره 190 تماس حاصل نمایند تا پیگیری و برخورد جدی با افرادی که سلامت جامعه را به مخاطره می‌اندازند انجام شود.