دریا نیوزبا حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : ششمین جشنواره عکس هرمزگان آغاز به کار کرد

دریا نیوز: ششمین جشن عکس هرمزگان با حضورمدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی‌ و جمع کثیری از هنردوستان و هنرمندان در گالری زنده یاد کورش گرمساری در فرهنگسرای طوبی آغاز به کار کرد . 

، 10:08   /   کد خبر: 33114   /   تعداد بازدید: 185


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی انجمن عکس هرمزگان، ششمین جشن عکس به کوشش انجمن عکاسان هرمزگان هرساله با دعوت از هنرمندان عکاس استانی برگزار می‌شود که در ششمین دوره خود با اعلام فراخوان در سه بخش اصلی با موضوع آزاد، بخش موبایل و بخش استعداد‌های جوان همچنین برگزاری کارگاه‌های جنبی با موضوعات متفاوت و حضور عکاسان مطرح استانی با عنوان نگاه شخصی برگزار می‌شود.

حسام‌الدین انصاریان دبیر جشواره و رئیس انجمن عکاسان هرمزگان گفت: هدف از برگزاری این جشن حمایت از عکاسان جوان، کمک به رشد آنها و همچنین بالا رفتن سطح عکاسی استان با برگزاری نمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها است.

دبیر انجمن عکاسان در مورد تاخیر در برگزاری این جشن ابراز داشت: این جشن به صورت هر ساله  در تاریخ ۲۳ آذرماه تا اول دی ماه برگزار می‌شد که بدلیل مشکلات مالی و تامین نشدن زیرساخت‌های لازم اجرای آن به این تاریخ موکول شد.

انصاریان اضافه کرد: از بین یک هزار و۹۴۳ عکس ارسال شده به دبیرخانه جشن در سه بخش اصلی، موبایل و استعداد جوان تعداد ۲۷ اثر در بخش اصلی ۲۵ اثر در بخش موبایل و ۱۴ اثر در بخش استعداد جوان انتخاب شدند.

وی بیان کرد: تعداد داوران این دوره از ۵ نفر به ۳ نفر کاهش یافت که دلیل آن سیاست نگاه انتخاب آثار بصورت کیفی و همچنین افزایش تعداد شرکت‌کنندگان نسبت به سال‌های پیش بوده است.

دبیر ششمین جشن عکس هرمزگان گفت: از حسام‌الدین رضایی عکاس و مدرس عکاسی برای نخستین بار به عنوان داور در این دوره از جشن استفاده شد و مدرسان دیگری مانند بهنام صدیقی و زانیار بلوری نیز در این دوره برای داوری حضور دارند همچنین رئیس انجمن عکاسان ایران سیف‌الله صمدیان نیز برای حضور در جشن دعوت شده است.

انصاریان تصریح کرد: امسال برای نخستین بار در بخش نگاه شخصی در جشن عکس ششم از سه مربی خانم برای برگزاری کارگاه دعوت و همینطور در بخش‌های مختلف از قبیل نگاه شخصی از عکاسان استانی نظیر اصغر بشارتی، منصور وحدانی، مهدی ناظری و… عکاسان هرمزگانی که در خارج از استان هستند سامی‌ پولاد و نیلوفر فلکیان  دعوت شده که برنامه‌ها از کانال‌های مختلف به هنرمندان و هنردوستان اعلام می‌شود.

رئیس  انجمن عکاسان با بیان اینکه رشد هنرعکاسی استان نسبت به سال‌های گذشته بیشتر و نگاه عکاسان به نگاه جشواره‌ای تغییر یافته گفت:  سیاست این دوره جشن عکس را با ایجاد چتر حمایتی از عکاسان جوان و کمک به رشد هنر عکاسی استان گذاشتیم  اما متاسفانه عدم حمایت‌های لازم از سوی ادارات، نهاد‌ها و سازمان‌های ذیصلاح در سال گذشته روند آموزش را کند و با مشکل مواجه کرده و آنطور که باید دوره‌های آموزشی برگزار نشد.

رئیس انجمن عکاسان هرمزگان مهم‌ترین فعالیت‌های انجمن را در سال گذشته تجهیز  و بروزرسانی دفتر انجمن با کمک اداره ارشاد و همچنین دعوت از دکتر محمد خدادادی مترجم‌زاده رئیس گروه عکاسی دانشگاه هنر تهران و برگزاری نشست چهارشنبه‌ها بیان کرد.

دبیر ششمین جشن عکس هرمزگان در مورد برنامه‌های آینده انجمن عکس نیز بیان کرد: با دو استان کاشان و کرمانشاه برای برگزاری اردو‌های عکاسی رایزنی‌های لازم انجام پذیرفته که احتمالا زمان برگزاری اردو‌ها در بهار و حوالی اردیبهشت ماه خواهد بود همچنین در سال آینده مشاورانی برای عملکرد بهتر به انجمن اضافه می‌شوند.

انصاریان در پایان خاطر نشان کرد: در روز آخر نمایشگاه، اردوی عکاسی با حضور داوران و هنرمندان و هنردوستان در جزیره هرمز برگزار می‌شود.

گفتنی است ششمین جشن عکس هرمزگان از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۴ اسفند ۹۶ در فرهنگسرای طوبی برگزار می‌شود.