دریا نیوزمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هرمزگان: هنرعکاسی در هرمزگان باید به دنبال نگاه نو و استعداد‌های جوان باشد

دریا نیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان در حاشیه ششمین جشن عکس هرمزگان عنوان کرد: هرمزگان ظرفیت بالایی در هنر عکاسی دارد که باید در آن به دنبال نگاه‌های نو و استعدادهای جوان بود. 

، 09:49   /   کد خبر: 33112   /   تعداد بازدید: 211


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ششمین جشن عکس هرمزگان، علیرضا درویش‌نژاد بیان کرد: ما به دنبال اجرای دو هدف نگاه علمی‌ به عکس و کشف استعدادهای جوان و نگاه تازه در برگزاری این جشن عکس بودیم که نتیجه آن در زمان‌های آینده حاصل می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: عکس هم به لحاظ زیبایی بصری و هم به لحاظ مفهومی‌ و معنایی دارای باز غنایی فراوانی است که به عنوان یکی از هنرهای اصلی طرفداران خود را دارد.
این مقام مسؤول در ادامه تصریح کرد: عکس به دلیل اینکه یک اتفاق، یک صحنه زیبا و یا یک معنایی را بازگو می‌کند بسیار تاثیرگذارتر از دیگر هنرها می‌تواند باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هرمزگان با یاداوری اینکه استعدادی‌های زیادی در استان وجود دارد که هنوز ناشناخته مانده‌اند گفت: بسیاری از جوانان و یا افرادی که فضایی برای ارائه آثار خود ندارد همچنان ناشناخته مانده‌اند که برگزاری این گونه جشن‌ها می‌تواند به شناخت بهتر این استعدادها کمک کند.
درویش‌نژاد در ادامه افزود: استعدادهای جوان می‌توانند با استفاده از تجربه پیشکسوتان هنرعکاسی در استان و آموزش‌های لازم از طریق انجمن عکاسان این هنر را در خودشان تقویت و آثار جدید با نگاه‌های نو خلق کنند.
وی با اشاره به اینکه داوری برگزاری جشنواره‌های عکاسی می‌تواند مسیر پیشرفت را برای بسیاری از هنرمندان هموارترکند اذعان داشت: بسیاری از عکاسانی هم که در این حرفه مشغولند می‌توانند با شرکت در این جشنواره‌ها خود را محک بزنند و نقاط قوت و ضعف خود را بیابند.
این مقام مسؤول در بخش دیگری از صحبت‌های خود توضیح داد: با نگاهی به نمایشگاه و گفتگویی که با برخی از عکاسان این جشن داشتم به جرات می‌توان گفت که عکس‌ها از پختگی و عمق خوبی برخوردار بودند، بسیاری از عکاسانی را که از گذشته می‌شناختم با آثار بسیار قابل قبولی در این دوره حضور یافته بودند، انتخاب سوژه و حتی رنگ‌ها بسیار با دقت و ظرافت انتخاب شده بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هرمزگان در پایان عنوان کرد: آنچه از برایند این نمایشگاه بدست می‌آیند رشد و ارتقای کیفیت هنرعکاسی در استان است که می‌تواند هنرمندان عکاس هرمزگانی را در کشور و یا عرصه بین‌المللی مطرح کند.