دریا نیوزرئیس ستاد امربه‌معروف‌ونهی از منکر شهرستان قشم: امربه معروف و نهی از منکر باید به گفتمان رایج جامعه تبدیل شود

دریا نیوز: رئیس ستاد امربه‌معروف‌ونهی از منکر شهرستان قشم گفت: امر به معروف پایه اجرای همه واجبات الهی بوده و از این رو بایستی به گفتمان رایج درجامعه تبدیل شود.

، 09:21   /   کد خبر: 33108   /   تعداد بازدید: 189


به گزارش خبرگزاری فارس از قشم و به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا جوکار در کارگاه آموزشی طلایه‌داران اظهار کرد: بی‌تفاوتی بزرگترین دردی است که یک جامعه می‌تواند به آن مبتلا شود و باید با انجام نظرسنجی‌های علمی و تحقیقاتی دلایل بی‌تفاوت‌شدن برخی شهروندان نسبت به مسائل جامعه سنجیده شود.

وی افزود: ویژگی مهم یاری‌دهندگان دین خدا یا همان آمرین به معروف و ناهیان از منکر اقامه نماز و پرداخت زکات است یعنی توجه به بُعد عبادی و معنوی جامعه و بعد اقتصادی، معیشتی و رفع نیازهای نیازمندان است و یک نظارت همگانی و توصیه به یکدیگر که همان امر به معروف و نهی از منکر بوده زیرا امر به معروف پایه اجرای همه واجبات الهی می‌باشد.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: می‌بایست از طریق شوراهای امر به معروف و طلایه‌داران امر به معروف، معروفات و منکرات را  از نظر مردم شناسایی کرده و با تطبیق آموزه‌های اسلامی و قوانین کشور برنامه‌های اجرایی در جامعه را تنظیم نماییم.

جوکار، حمایت قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر را یکی از بدیهیات و ضروریات دانست و افزود: قانون حمایت از  آمران به معروف و ناهیان از منکر موجب می‌شود تا آنان در هنگام انجام وظیفه مورد تعرض قرار نگیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی افرادی که در این کارگاه آموزشی شرکت کرده‌، پس از اتمام کارگاه، تکمیل استعلامات و پرونده خود کارت شناسایی طلایه‌داران امر به معروف دریافت خواهند کرد و در چارچوپ قوانین به این فریضه مهم الهی می‌پردازند.