دریا نیوزسرپرست اداره منابع طبيعى بستك: یک هزار و700 دانش‌آموز بستكی در هفته منابع طبيعى هميار طبيعت شدند

دریا نیوز: سرپرست اداره منابع طبيعى و آبخيزدارى شهرستان بستك گفت: در روز پنجم هفته منابع طبيعى با شعار "منابع طبيعى، مشاركت مردم، بسيج سازندگى و همياران طبيعت" تعدادیک هزار و700 كارت هميار طبيعت دانش‌آموزى با حضور مدير آموزش و پرورش شهرستان بستك در مدارس مقاطع مختلف تحصيلى ضمن كاشت نهال توزيع شد.

، 08:47   /   کد خبر: 33107   /   تعداد بازدید: 179


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان؛ حامد احمدپور در جمع دانش‌آموزان همیار طبیعت گفت: با توجه به وسعت زیاد سطح عرصه‌های طبیعی، اداره‌ی منابع طبیعی و آبخیزداری به تنهایی قادر به حفاظت و صیانت از آن نخواهد بود لذا دانش‌آموزان با صدور کارت همیار طبیعت رسما می‌توانند در این رسالت مهم یاری‌گر ما باشند.

وی به شرح وظایف همیاران طبیعت پرداخت و ارتقاء سطح دانش و بینش در زمینه منابع‌طبیعی، تلاش در توسعه فرهنگ منابع‌طبیعی و حفظ و صیانت از عرصه‌های منابع‌طبیعی را از مهم‌ترین وظایف آنان برشمرد.

سرپرست اداره منابع طبیعى بستک با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اولویت فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع طبیعی از مدارس اظهار داشت: تاکنون 2هزار و200 نفر از دانش‌آموزان سطح شهرستان جذب همیاران طبیعت شدند تا در سال آینده بتوانیم با همکاری مدیریت آموزش و پرورش همه‌ی دانش‌آموزان را جذب کنیم. 

علاالدین عزیزى مدیرآموزش و پرورش شهرستان بستک نیز ضمن برشمردن اهمیت درختکارى و ایجاد فضاى سبز و قرائت عهدنامه‌ی همیاران طبیعت به اتفاق دانش‌آموزان، مربیان مدارس و رئیس و کارکنان اداره منابع طبیعى و آبخیزدارى بستک به غرس نهال پرداخت.