دریا نیوزفرمانده دریابانی هرمزگان خبر داد: کشف 350 میلیارد تومان کالای قاچاق در سال جاری در هرمزگان

دریا نیوز: فرمانده دریابانی استان هرمزگان از کشف 350 میلیارد تومان کالا در سال جاری خبر داد و گفت: در سال گذشته 133 میلیارد تومان کشف کالای قاچاق صورت گرفته که در سال جاری شاهد رشد 140 هستیم. 

، 12:05   /   کد خبر: 33104   /   تعداد بازدید: 199


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی‌اصغر خرم‌روی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اولویت‌های دریابانی استان هرمزگان اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا و کنترل تجاوزات مرزی و همچنین برخورد قانونی با آنان از اهمیت این اولویت‌هاست.

وی به تشریح عملکرد سال 96 در حوزه اقدامات و کشفیات دریابانی افزود: با همکاری سایر سازمان‌ها بالغ بر 3 میلیون و هشتصد لیتر سوخت قاچاق کشف شده است.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان تصریح کرد: در سال گذشته 6 تن و 950 کیلوگرم مواد مخدر سنتی و صنعتی کشف شد که این رقم در سال جاری به 10 تن و هشتصد کیلوگرم افزایش یافت و رشد 55درصدی را شاهدیم.

خرم‌روی ادامه داد: با توجه به مشقت و سختی کار در دریا نسبت به خشکی، هر یک کیلوگرم کشف مواد مخدر در دریا با کشف  10کیلوگرم مواد مخدر در خشکی برابری می‌کند.

وی افزود: در سایر اقلام نظیر آرایشی و بهداشتی، دارو و مواد نیروزا و ... در سال گذشته 133 میلیارد تومان کشفیات داشتیم که این رقم در سال 96، به 350 میلیارد تومان افزایش یافت و در این زمینه با رشد 140 درصدی مواجه بوده‌ایم.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان با اشاره به کاهش خروج غیرقانونی شناورها از کشور گفت: در سال جاری 6 مورد بوده که با کاهش 33  درصدی روبه‌رو بوده‌ایم.

خرم روی تصریح کرد: در سال گذشته مبلغ 75 میلیارد تومان کشفیات انجام شده که در سال جاری این رقم به 230 میلیارد تومان افزایش یافته و از یکم مهرماه تا 18 اسفند ماه سال جاری، رشد 204 درصدی را شاهد بوده‌ایم.

این مقام مسؤول، همچنین به معرفی برنامه‌های درباریانی در ایام نوروز 97 اشاره داشت و گفت: طرح نوروزی از 28  اسفندماه سال جاری آغاز و تا پایان روز 15 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه از راه اندازی 25 اسکله تفریحی در ایام نوروز امسال خبر داد و بیان داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده ارائه خدمات به مهمانان نوروزی در تعطیلات پایان سال ساماندهی شده است.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان از ماموریت 150 فروند شناور و چهارصد نیرو در ایام نوروز سال جاری خبر داد.

وی در ادامه همچنین بر ضرورت افزایش نظارت و جلوگیری از فعالیت شناورهای غیرمجاز در بخش تفریح دریا تاکید کرد و بیان داشت: با حضور در مجموعه‌های تفریحی دریایی برای کاهش مشکلات احتمالی حضور خواهیم یافت.

خرم‌روی با بیان اینکه ساماندهی شناورهای استان در دستور کار قرار گرفته است، افزود: مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر و مشروبات الکلی از اولویت‌های دریابانی استان هرمزگان است.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان در ادامه به کشف هفتصد قبضه سلاح شکاری و 160 قبضه سلاح جنگی در سال جاری اشاره داشت و افزود: در طول سال جاری 9 مورد تجاوز مرزی داشته‌ایم و در این رابطه تعداد  52 نفر را تحویل گرفته و 62 نفر تحویل داده ایم.