دریا نیوزمشاور استاندار هرمزگان در امر نماز: فضای مجازی در اختیار علم قرار گیرد

دریا نیوز: مشاور استاندار هرمزگان در امر نماز با تاکید بر اینکه فضای مجازی باید در اختیار علم قرار گیرد، گفت: جوانان باید از فرصت‌های ناب و متنوع فضای مجازی برای ارتقای سطح علمی و دانش خود در زمینه‌های مختلف استفاده کنند. 

، 11:54   /   کد خبر: 33101   /   تعداد بازدید: 162


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت‌الاسلام محمدحسن فروزان‌نژاد امروز در نشست نماز و فضای مجازی در اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان اظهار داشت: برای دسترسی به علم باید از تمامی فرصت‌ها استفاده کنیم.

وی در ادامه افزود: همه افراد باید از تمامی لحظات عمر خود در راستای فراگیری علوم مختلف بهره‌ ببرند، چه بسا بزرگانی همچون شیخ عباس قمی که از کوتاه‌ترین دقایق عمر خود کتب پرمحتوایی را تالیف کرده‌اند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان تصریح کرد: بزرگان در گذشته برای کسب علوم و تالیف کتب به دیگر کشورها هجرت می‌کردند، اما امروزه فضای مجازی کمک‌های فراوانی به افراد کرده و به عنوان تسهیلاتی برای بهتر شدن روند زندگی مطرح است.

فروزان‌نژاد بیان داشت: فضای مجازی علاوه بر تسهیل ارتباطات، هزینه‌های زندگی را کاهش داده و از این طریق کمک خوبی به افراد کرده است.

وی تاکید کرد: البته فضای مجازی علاوه بر این محاسن، معایبی نیز دارد که می‌بایست مورد بررسی قرار گیرد و تهدیدات آن را به فرصت تبدیل کرد، چرا که فضای مجازی در صورتی که به نحو مطلوب از آن استفاده شود فرصت، در غیر این صورت، تهدید است.

مشاور استاندار هرمزگان در امر نماز گفت: فضای مجازی در گذشته نیز وجود داشته و اینگونه نیست که جدیدالورود باشد، تمامی انبیاء الهی نیز از فضای مجازی استفاده می‌کردند، نمونه بارز آنان، حضرت سلیمان(ص) بود و یکی از امتیازات آن حضرت این بود که زبان همه پرندگان و حیوانات را می‌فهمید و همه در اختیار ایشان بودند.

فروزان‌نژاد ابراز داشت: باید از فرصت فضای مجازی در تمامی امور زندگی استفاده کنیم، بسیاری از امور را می‌توان بدون حضور فیزیکی و از طریق فضای مجازی انجام داد.

مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان با تاکید بر اینکه فضای مجازی باید در اختیار علم قرار گیرد، افزود: فضای مجازی فرصتی ناب و متنوع برای جوانان است تا از این رهگذر بر علم و دانش و مهارت خود در زمینه‌های مختلف بیفزایند.