دریا نیوزرئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس خبرداد: اجرای طرح مبارزه با جوندگان در نوار ساحلی بندرعباس

دریا نیوز: رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از اجرای طرح مبارزه با جوندگان در نوار ساحلی خبرداد. 

، 10:44   /   کد خبر: 33091   /   تعداد بازدید: 967


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم گفت: این طرح با همکاری واحد حفظ نباتات و در راستای اجرای برنامه کنترل جمعیت جوندگان، جلوگیری از بروز بیماری‌های مشترک بین انسان و جانوران و بحث بهداشت محیط در فصول مختلف سال و در بازه‌های زمانی منظم توسط سازمان اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: این آخرین مرحله از اجرای این طرح در سال جاری است و همه ساله در مقطع کنونی با نزدیک شدن به ایام پایان سال و با توجه به اسکان تعداد زیادی از میهمانان نوروزی در بوستان‌ها و مکان‌های تفریحی در نوار ساحلی برای دومین بار در فصل زمستان اقدام به اجرای طرح مبارزه با جوندگان می‌کنیم.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: در حال حاضر این طرح در فضایی به وسعت پنج کیلومتر از نوار ساحلی محدوده منطقه دو شهرداری بندرعباس اجرا شده که تاثیر بسزایی در کنترل جمعیت جوندگان، حفظ بهداشت محیط و رفاه حال شهروندان و میهمانان نوروزی خواهد داشت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: سموم استفاده شده بصورت وکس است که نسبت به شرایط مرطوب ساحل بندرعباس مقاوم بوده و خاصیت خود را از دست نمی‌دهد.