دریا نیوزدغدغه های روزهای پایانی سال

دریا نیوز: در حالی به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم که قیمت اجناس هم بصورت صعودی در حال افزایش است و تخفیف ها هم کاهش یافته است.

، 10:37   /   کد خبر: 33090   /   تعداد بازدید: 132


دریا نیوز: در حالی به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم که قیمت اجناس هم بصورت صعودی در حال افزایش است و تخفیف ها هم کاهش یافته است. ازطرفی دیگر نظارت های کافی برقیمت ها وجود ندارد و در بسیاری از صنوف از نصب اتیکت قیمت چندان خبری نیست و هرچه به پایان سال نزدیک تر می شویم، نابسامانی در بازار بیشتر می شود و بنظر می رسد نیروی انسانی موجود در دستگاه های نظارتی برای تحت پوشش قراردادن بازار کافی نیست.

این وضعیت گرانی افسارگریخته موجب شده است که بسیاری از خانواده های متوسط و پایین هنوز نتوانسته اند برای فرزندان شان لباس و مایحتاج عید خریداری کنند. برخی از موسسات خیریه در بعضی از مناطق درحال پیگیری برای جذب حمایت خیرین جهت خرید لباس عید و... برای خانواده های نیازمند هستند که حمایت ها هم پاسخگوی نیازها نیست و نیاز است که تدابیری در این بخش ها اندیشیده شود.

در هفته های پایانی سال که بازار فروش اقلام سفره های هفت سین  هم داغ می شود که حتی بسیاری از میوه فروشی ها و... تبدیل به جایگاه فروش این اقلام شده اند و پیاده روهای شهر را هم شهرداری اجاره داده است تا ماهی قرمز و... بفروش برسد، اما نظارت چندانی در این حوزه هم وجود ندارد. از یک طرف هشدارهایی در مورد ماهی قرمزها شنیده می شود و از طرفی هم مشخص نیست که کدام نهاد نظارتی برفروش وسلامت این ماهی ها نظارت دارد و آیا چنین نظارتی وجود دارد؟ در بحث قیمت گذاری هم شهروندان از قیمت های متفاوت ماهی و اقلام سفره های هفت سین در مراکز فروش گلایه مندند.

در بخش فروش ماهی و گوشت ومرغ و میوه هم هرساله در روزهای پایانی سال، قیمت ها نابسامان می شود و کنترل ها نمی تواند افسار اسب سرکش گرانی و افزایش قیمت ها را در دست بگیرد و رام کند و نیاز است که متولیان در ده روز پایانی سال چاره اندیشی کنند. در بخش بهداشت ودرمان هم در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز بیماران با مشکلات بیشتری مواجه می شوند وبیشتر پزشکان در مرخصی بسر می برند که نیاز است در این بخش هم تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.

یکی از دغدغه های مردم در این روزهای نیمه تعطیل و تعطیل این است که آنها بایستی شکایات خود را در بخش های مختلف به کدام ارگان ها و دستگاه های نظارتی واز چه طریق منعکس کنند که در این بخش هم ضعف اطلاع رسانی وجود دارد و انتظار می رود از هم اکنون در این زمینه چاره اندیشی شود.

علی زارعی/دریا