دریا نیوزدرپنجمین همایش جایزه بهره‌وری معاون وصنایع معدنی: تقدیرنامه سه ستاره به تلاش‌گران بهره‌وری اهداشد

دریا نیوز: پنجمین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران با شعار« بهره‌وری بنیان رقابت‌پذیری در اقتصاد مقاومتی» در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

، 09:36   /   کد خبر: 33078   /   تعداد بازدید: 166


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج‌فارس، طی این مراسم «منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس» موفق به دریافت «تقدیرنامه سه ستاره برای تلاش‌گران بهره‌وری» شد.

 حسن خلج طهرانی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، اظهار داشت: تقدیر به عمل آمده از منطقه ویژه در حقیقت تقدیر از تلاش تمامی همکاران در منطقه است، تمامی مدیران و کارشناسان و افراد مشغول به فعالیت در منطقه ویژه با جدیت تمام به توسعه آن کمک می‌کنند.

وی افزود: شرایط کنونی کشور اجازه بازگشت به عقب را نمی‌دهد و قطعا تمامی برنامه‌ریزی‌ها باید برای پیشرفت‌های بیشتر در آینده صورت گیرد که امیدواریم به لطف خداوند و کمک همکاران و حمایت سازمان بتوانیم چشم‌انداز مناسبی را طرح‌ریزی کرده و به سوی آن حرکت کنیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در مورد نقش منطقه ویژه برای جذب سرمایه اضافه کرد: بخش اعظم توسعه صنایع به مسائل مالی باز می‌گردد، اما اراده سازمان‌ها و تعیین هدف‌ها برای پیشبرد اهداف خود و نیز تلاش همه افراد داخل سازمان‌ها است که به روند توسعه در کنار تامین مالی مناسب کمک می‌کند، بحث تامین منابع مالی در مناطق ویژه یک موضوع بسیار مهم می‌باشد که دستیابی صحیح به آن نیازمند برنامه‌ریزی درست است.

طهرانی گفت: مهیا کردن شرایط و زیر ساخت‌های لازم باعث می‌شود تا سرمایه‌گذار به سرمایه‌گذاری تمایل پیدا کند. پر واضح است که سرمایه‌گذار، سرمایه خود را جایی هزینه می‎کند تا منافع مالی خود را نیز ببرد. در نتیجه ایجاد فضای مناسب و دادن اطمینان خاطر به سرمایه‌گذار برای بازگشت سرمایه باعث می‌شود تا او تامین منابع را با خاطر آسوده عهده‌دار شود و در توسعه مناطق ویژه سرمایه‌گذاری مناسبی انجام دهد تا بهره‌برداری‌های مناسب از آن‌ها انجام شود.

وی در ادامه حضور حسن روحانی را در منطقه ویژه بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: حضور شخص  رئیس جمهور در منطقه ویژه منجر به آشنایی بیشتر سازمان‌های تصمیم‌گیرنده بزرگ کشور با این منطقه شده است، آشنایی با دستاوردها و زیرساخت‌های این منطقه و محیط صنعتی و شرکت‌های فعال در منطقه ویژه بسیار مهم و تاثیر گذار است؛ این امر برای آینده منطقه ویژه بسیار مطلوب بوده و نیاز‌های توسعه‌ای واحدهای مشغول به فعالیت در این منطقه با شناخت بهتری پاسخ داده می‌شوند.

طهرانی توجه به توسعه زیرساخت‌ها در برنامه‌های بلندمدت را از نیازهای اصلی منطقه ویژه دانست و اضافه کرد: در برنامه‌های بلند مدت نیاز است تا در توسعه زیرساخت‌ها تلاش‌های مناسبی صورت گیرد، در بحث تامین برق اطمینان خاطر مناسبی وجود دارد چرا که نیروگاه 235 مگاواتی غدیر در اوایل سال آینده وارد مدار خواهد شد؛ در مورد گاز نیز «خط 30 اینچ صلح» نیز با عبور از بخش بالایی منطقه و نیز طرح‌های توسعه‌ای موجود، نیاز منطقه را برطرف خواهند کرد.

وی پایان افزود: آبشیرین‌کن‌های منطقه‌ای و متقاضیان سرمایه‌گذاری در این حوزه نیز آب منطقه را تامین ‌می‌کنند. امید می‌رود که این مجموعه در سال 1397 به شکوفایی کامل برسد. در ضمن طرح تولید «100 هزار متر مکعب آب شیرین در روز» در ماه‌های ابتدایی سال 1397 به بهره‌برداری خواهد رسید. در نتیجه در زیر ساخت‌ها مشکلی وجود نخواهد داشت.