دریا نیوزنماینده مردم بندرعباس در مجلس خبرداد: کتابخانه ها، زمینه ساز ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه

دریا نیوز: همزمان با فرا رسیدن چهاردهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی از کتاب خوانان و مسؤولان برای شرکت در طرح ملی کتابخانه‌گردی دعوت کرد.

، 08:33   /   کد خبر: 33069   /   تعداد بازدید: 185


 به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباط مردمی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، حسین هاشمی‌تختی با صدور پیامی از مردم و مدیران استان دعوت نمود تا با شرکت در طرح کتابخانه‌گردی، ضمن آشنایی با خدمات کتابخانه‌ها، زمینه‌ساز ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه باشند.

وی در این پیام عنوان کرد: کتاب و کتابخوانی از ارکان اصلی یک جامعه پویا به شمار می‌آید و جوامعی که با کتاب انس و الفت بیشتری داشته باشند مسیر پیشرفت و تعالی را با سرعت بیشتری خواهند پیمود و در حقیقت توسعه فرهنگی، علمی، اجتماعی و اقتصادی جوامع در گرو ارتقاء سطح آگاهی و مطالعه مداوم است.

 نماینده مردم بندرعباس در خانه ملت ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی به عنوان پایگاهی فرهنگی در کشور، نقش مهمی در تشویق و ترغیب مردم به کتاب‌خوانی و فرهنگ مطالعه مفید ایفا می‌کنند و پایگاهی امن برای غنی‌سازی اوقات فراغت تمام اقشار به ویژه نوجوانان و جوانان به شمار می‌روند.

 عضو کمیسیون عمران در مجلس تاکید کرد: طرح کتابخانه‌گردی همزمان با چهاردهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی می‌تواند گام شایسته‌ای در آشنایی و انس بیشتر آحاد مردم با کتاب و کتابخوانی باشند. 

 وی در ادامه تصریح کرد: در همین راستا از عموم مردم شریف استان هرمزگان، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرهیختگان دعوت می‌شود در روز 17 اسفندماه مصادف با چهاردهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن حضور در کتابخانه‌های عمومی منتخب استان و آشنایی با خدمات کتابخانه‌ها، زمینه‌ای مهیا کنند تا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در ایران اسلامی، پرفروغ‌تر از گذشته نمایان شود.