دریا نیوزبرای نخستین بار انجام شد: صادرات هزار و سیصد تن شیشه ساختمانی از بندرلنگه به قطر

دریا نیوز: مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از صادرات هزار و سیصد تن محموله شیشه ساختمانی از طریق این بندر به کشور قطر برای نخستین بار خبر داد.

، 08:05   /   کد خبر: 33065   /   تعداد بازدید: 173


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، قاسم عسکری‌نسب در این باره اظهار داشت: یک هزار و ۳۰۲ تن ورقه شیشه صادراتی به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای مصارف ساختمانی از بندرلنگه به مقصد کشور قطر بارگیری و صادر شد.

وی با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از توان عملیاتی بنادر غرب هرمزگان برای توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی کشور افزود: تکیه بر توان داخلی و استفاده از تمام ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری همواره سرلوحه قرار دارد.

عسکری‌نسب اظهار داشت: بندرلنگه دارای بستر مناسب اقتصادی و همچنین امکانات تخصصی بندری مورد نیاز تخلیه و بارگیری انواع کالاهای صادراتی و وارداتی است که در راستای بازاریابی و تکریم مشتری و با مذاکراتی که با شرکت تولیدی شیشه اردکان به عمل آمد، نخستین محموله شیشه صادراتی متعلق به بخش خصوصی از طریق این بندر به مقصد کشور قطر ارسال شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در پایان با اشاره به رسالت‌های دستگاه‌های اجرایی کشور در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار، خاطرنشان کرد: باید از تمام ظرفیت‌های موجود در بنادر برای رونق بخشی به صادرات کالاهای غیر نفتی دارای ارزش افزوده استفاده نمایند.