دریا نیوزرئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جاسک: عملیات بیابان‌زدایی در منظقه کیدر پایین شهرستان جاسک انجام شد

دریا نیوز: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جاسک از اجرای عملیات بیابان‌زدایی تثبیت ماسه‌های روان در منطقه کیدر پایین شهرستان جاسک خبر داد.

، 08:52   /   کد خبر: 33052   /   تعداد بازدید: 159


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، جمشید سالاری گفت: این پروژه با احداث بادشکن غیرزنده و نهالکاری آبیاری و مراقبت  سه هزار اصله نهال در سطح 30 هکتار با اعتباری حدود 220 میلیون تومان به پیمانکاری شرکت سینا نیروی خلیج‌فارس و نظارت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جاسک در روستای کیدرپایین بخش لیردف شهرستان جاسک در فاصله 160 کیلومتری از مرکز شهرستان در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به هجوم ماسه‌های روان درون محوطه و منازل مسکونی روستا که وضعیت زیستی، امنیت و سلامت روستا را با خطر جدی مواجه کرده است این پروژه با اهداف جلوگیری از هجوم ماسه‌های روان به درون روستا با استفاده از افزایش سطح پوشش گیاهی و درختان، کاهش بیماری‌های چشمی، ریوی و تنفسی، کاهش مهاجرت به بیرون، جلوگیری از تخریب زیرساخت‌ها و جاده دسترسی و ارتقا وضعیت زیستی روستا در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته نیز در این روستا عملیات احداث بادشکن غیرزنده و نهال‌کاری، آبیاری و مراقبت انجام گردیده است.