دریا نیوزمعاون بنیاد شهید کشور تاکید کرد لزوم تکمیل مجتمع توانبخشی ،فرهنگی و ورزشی "ایثار " هرمزگان

دریا نیوز: بنیادشهیدوامورایثارگران باتدبیرحکیمانه بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) راه اندازی شدتا همواره بتواند به امورات خانواده معظم شاهد وایثارگر رسیدگی کند 

، 11:39   /   کد خبر: 32994   /   تعداد بازدید: 353


دریا نیوز: بنیادشهیدوامورایثارگران باتدبیرحکیمانه بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) راه اندازی شدتا همواره بتواند به امورات خانواده معظم شاهد وایثارگر رسیدگی کند و بحمدا... در سال های متمادی خدمات ارزشمندی را هم به این قشر از جامعه داده است و نیاز است که سایر دستگاه های اجرایی و... بیشتر در کنار بنیادشهید به خدمات رسانی به این قشر بپردازند ؛ گرچه که باهیچ خدمتی نمی توان جانفشانی ها وازخودگذشتگی و ایثارگری های شهدا، جانبازان و آزادگان سرافراز را جبران نمود.

دراستان هرمزگان نیزهمواره خدمات مطلوبی به قشر جامعه هدف توسط بنیادشهید وامورایثارگران داده شده است ودر راستای خدماترسانی بیشتر به این جامعه، ساخت مجتمع توانبخشی، فرهنگی و ورزشی ایثارهم از سال ها قبل در بندرعباس آغاز شد که فاز ورزشی آن چندسال قبل مورد بهره برداری قرارگرفت و فاز توانبخشی در مراحل پایانی قرار دارد ونیازمند تخصیص اعتبارات استانی و ملی است و درصورت تخصیص اعتبارات لازم، فاز فرهنگی آن نیز وارد مراحل اجرایی می شود که نیاز است سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان اعتبار استانی مورد نیاز را برای این پروژه تامین کنند تا خانواده های معظم شاهدوایثارگر بتوانند از خدمات فازتوانبخشی و فرهنگی آن بهره مند شوند.

اواخرهفته گذشته هم معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیادشهید وامورایثارگران کشور باسفر به هرمزگان از روند ساخت این پروژه بازدید کرد و دستور داد۴۰۰میلیون تومان ازاعتبارات ملی برای اجرای پروژه ایثار تخصیص یابد وتاکید کرد متناسب باتخصیص اعتبارات استانی، اعتبارملی هم برای تکمیل این پروژه تخصیص می یابد. 

دراین گزارش باماهمراه باشید. 

تناسب اعتبار استانی و ملی 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برای تکمیل مجتمع توانبخشی،فرهنگی و ورزشی ایثار هرمزگان به هر میزان که بودجه استانی تخصیص یابد، به همان میزان هم از بودجه ملی برای تکمیل این پروژه تخصیص می دهیم.

سید منصور میرمرادی پس از ادای احترام به شهدای والامقام در گلزارشهدای بندرعباس افزود: برای تکمیل پروژه توانبخشی ،فرهنگی و ورزشی ایثار در بندرعباس به هرمیزانی که سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان اعتبار تخصیص دهید، به همان میزان هم اعتبار ملی تخصیص می دهیم.

وی گفت: برای تکمیل فاز توانبخشی و آغاز فاز فرهنگی مجتمع ایثار در صورت تامین اعتبار استانی، اعتبارملی هم تخصیص می یابد تا این پروژه بطور کامل اجرا شود و جامعه ایثارگری و سایر اقشار هم از این مجتمع استفاده کنند.

میرمرادی گفت:یکی از سیاست های بنیادشهید وامورایثارگران ، احداث مجتمع های فرهنگی ،ورزشی و توانبخشی در استان های کشور است که مقرر شده بود ۵۰درصد هزینه ها را استان ها و۵۰درصد را از اعتبارات ملی تامین کنیم و گاهی بیش از این میزان را از طریق اعتبارات ملی تامین کرده ایم.

این مقام مسوول گفت: باتدبیر ریاست بنیادشهید کشور صندوق اشتغال بنیاد شهید از یک سال ونیم قبل راه اندازی شده است .

وی افزود:همچنین بدنبال کارآفرینی در این بخش از طریق جذب اعتبارت بانکی هستیم و اشتغال در حوزه فن آوری و کسب وکار الکترونیکی مدنظر می باشد.

 وی با بیان اینکه امروز در وضعیتی قرار داریم که دولت باید به سمت چابک سازی حرکت کند، از مساله اشتغال به عنوان مشکل عمومی یاد کرد که همه باید برای آن تلاش کنند.

وی افزود: اگر اشتغال را تنها از منظر استخدام در دستگاه های دولتی باید ببینیم می بایست منتظر افزایش ظرفیت های اشتغال در این دستگاه ها بود. معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران بر پررنگ کردن نقش کارآفرینی تاکید کرد و افزود: برای تولید و اشتغال با رویکرد کارآفرینی باید بستر جذب اعتبارات بانکی توسعه یابد. 

میرمرادی ادامه داد: اگر افکارعمومی به این سمت برود وجامعه ایثارگری به صورت تخصصی وارد اشتغال و کارآفرینی شوند، بستر اشتغال به مراتب بهتر فراهم می شود. 

وی بیان کرد: در حوزه فناوری مهم ترین بستر اشتغال و کارآفرینی، راه اندازی کسب و کارهای الکترونیکی است که اگر جامعه ایثارگری در این حوزه ها تخصصی وارد شودبار مشکلات اشتغال کاهش می یابد. 

معاون توسعه بنیاد شهید در این رابطه ضریب جذب و بکارگیری اشتغال در حوزه ایثارگران را بالاتر از میانگین کشوری دانست.

میرمرادی در خصوص ارائه تسهیلات مسکن نیز خاطرنشان کرد: عدد این تسهیلات در لایحه بودجه سال 97 دیده شده، اما درحال حاضر نمی توانیم قضاوت کنیم، منتظر تصویب رقم نهایی آن از سوی مجلس هستیم.  

رضایت از بنیادهرمزگان 

وی با اظهار رضایت از خدماتدهی به جامعه هدف در هرمزگان و قدردانی از مدیر کل بنیادشهید هرمزگان، اظهار داشت: در این استان درخدمترسانی تسهیل شده است وهرمزگان جزو استان های شاخص می باشد.

وی گفت: دیون جامعه ایثارگری تاپایان سال۹۵دراستان هرمزگان مانند سایر مناطق کشور پرداخت شده است .

وی بابیان اینکه برای تمرکززدایی در لایحه بودجه ۹۷، بودجه بنیادشهید وآموزش وپرورش بصورت استانی دیده شده است و منتظر مصوبه مجلس هستیم، اظهار داشت: آمادگی داریم که این بودجه را به صورت استانی یاملی اجراکنیم.

وی بابیان اینکه استانی شدن بودجه ها باعث می شود تمرکز اختیارات و بودجه از سطح ملی به استانی منتقل شود؛ افزود: میزان بودجه درصورت استانی شدن تغییری نخواهد یافت و تصمیم مسوولان استانی در زمان تحقق بودجه اثرگذار است و مدیرانی که قدرت چانه زنی بیشتری دارند ، زودتر بودجه را می گیرند.

گفتنی است ، میرمرادی به همراه وحید بوستان احمدی مدیرکل پشتیبانی و مهندسی بنیادشهید وامورایثارگران کشور به همراه مدیرکل بنیادشهید هرمزگان از مراحل ساخت مجتمع ایثار بازدید کرد. همچنین میرمرادی فاز نخست بهسازی ساختمان شماره دو اداره کل بنیادشهید در حوزه معاونت تعاون وامور اجتماعی، سالن کنفرانس و تجهیز نمازخانه که بااعتبار۲۳۰میلیون تومان از منابع داخلی بنیاد شهید اجرا شده بود را افتتاح کرد. 

شایان ذکراست میرمرادی در جمع کارکنان و مدیران ستادی وروسای بنیادشهید شهرستان ها درشورای اداری اداره کل بنیادشهیدوامورایثارگران استان هم حضور یافت.

علی زارعی/دریا