دریا نیوزترس از آوارگی

دریانیوز: درحالی در برخی از محلات از اجرای بازگشایی معابر و... گفته می شود که برخی از ساکنان این مناطق نگران از دست دادن سرپناه خود هستند

، 10:41   /   کد خبر: 32992   /   تعداد بازدید: 204


دریانیوز: درحالی در برخی از محلات از اجرای بازگشایی معابر و... گفته می شود که برخی از ساکنان این مناطق نگران از دست دادن سرپناه خود هستند.

ساکنان مناطق حاشیه ای و بافت های فرسوده که از قشر مستضعف هستند و با سختی های فراوانی خانه هایی را حتی بدون در نظرگرفتن ایمنی، احداث کرده اند و ترس و هراس دارند در اجرای طرح های عمرانی، بی خانمان شوند. محله چاهستانی های بندرعباس که اداره کل راه و شهرسازی قصد دارد اقدام به بازگشایی معابر و دادن سند به ساکنان این منطقه نماید هم از این قاعده مستثنی نیست. در صورت بازگشایی معابر و لاین بندی، بطوریقین میزان خدمات دهی به ساکنان افزایش می یابد و ساکنان خرسند خواهند شد؛ اما بایستی به این بخش هم توجه نمود که خانواده هایی که خانه های شان در مسیر اصلاحات قرار می گیرد، این نگرانی را هم دارند که بی خانمان شوند وآنها توانایی مالی برای ساخت یا خرید خانه در مکانی دیگر را ندارند و به همین دلیل هم بایستی متولیان این بخش برای خانه دار شدن آنها با توجه وضعیت اقتصادی مردم در این مناطق اهتمام داشته باشند و بگونه عمل نمایند که خانه ساکنان در مسیر بازگشایی معابر فقط جابجا شود؛ یعنی خانه در مکانی دیگر به وی بدهند و یا توافق ها به گونه ای باشد که ساکنان این منطقه آواره نشوند.
یکی دیگر از محلاتی که ساکنانش همچنان بلاتکلیف هستند و خانه های شان به دلیل فرسودگی و در بارندگی ها و... سقف و دیوارشان در حال ریزش است، محله آیت ا... غفاری بندرعباس می باشد که مسئولان برای این محله نسخه شفابخشی تاکنون نپیچیده اند. حتی برخلاف سایر محلات حاشیه ای شهر که ساکنان برای اخذ سند به ازای هر مترمربع حداکثر باید چند ده هزارتومان پرداخت نمایند ؛ اما در محله آیت ا... غفاری باید بین صدتا دویست هزار تومان پرداخت نمایند که از توان مالکان در این محله خارج است و بسیاری از ساکنان هم تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند و بایستی برای عمران و آبادانی این محله قیمت سند گرفتن مانند سایرمحلات و بخصوص چاهستانی ها باشد تا مردم داوطلبانه در آزادسازی و بازگشایی معابر مشارکت داشته باشند و این محله که در قلب شهر قرار دارد؛ از وضعیت فعلی خارج شود و فرصت برای خلافکاران هم نباشد.از طرفی هم قرار بود که بازگشایی ازکوچه بعثت 4جنب مسجد سقاخانه ابوالفضل(ع) تا بلوارمادر اجرا شود که مسکوت مانده است و درصورت اجرای آن، گامی در جهت ارتقای امنیت محله برداشته می شود.
علی زارعی