دریا نیوزیک گام به جلو

دریانیوز: درحالیکه در دستگاه های مختلف به آموزش پرسنل شاغل توجه ویژه ای دارند، اما در حوزه رسانه و روابط عمومی کمتر به این مهم توجه شده است که در بخش رسانه شدت بیشتری دارد

، 11:54   /   کد خبر: 32988   /   تعداد بازدید: 245


دریانیوز: درحالیکه در دستگاه های مختلف به آموزش پرسنل شاغل توجه ویژه ای دارند، اما در حوزه رسانه و روابط عمومی کمتر به این مهم توجه شده است که در بخش رسانه شدت بیشتری دارد.
بالاخره پس از سال های متمادی، درسه هفته اخیر در روزهای پنجشنبه وجمعه دوره های آموزش های مقدماتی روزنامه نگاری و روابط عمومی توسط خانه مطبوعات هرمزگان درحال برگزاری است که جا دارد از متولیان مربوطه قدردانی نمود.
برگزاری این دوره باحضورتعدادی از خبرنگاران، پرسنل ومدیران روابط عمومی های برخی دستگاه ها و حتی برخی افراد آزاد درحال برگزاری است وتا دوهفته آینده هم ادامه دارد که ذکر چندین نکته لازم است.
موضوع نخست اینکه انتظار می رود برگزاری این دوره در سطوح مختلف تا پیشرفته تداوم یابد تا علاقمندان بتوانند در این دوره ها آموزش های لازم را ببینند وبا شیوه های حرفه ای ، نوین و روز خبرنویسی، گزارش نویسی، مصاحبه، صفحه بندی،عکاسی، بازاریابی در رسانه و... آشنا شوند تا اینکه بتوانند در این حرفه بصورت تخصصی فعالیت داشته باشند.
مطلب دیگر اینکه برای برگزاری این دوره ها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سایر سازمان ها حمایت های لازم را داشته باشند تا اینکه از علاقمندان به شرکت در این دوره ها تقاضای پرداخت هزینه نشود؛ زیرا برخی ها بدلیل مشکلات مالی امکان حضور در این دوره ها از آنها سلب خواهد شد.
مطلب سوم هم اینکه بایستی سازوکاری اندیشیده شود و فیلترهایی برای ورود علاقمندان به حرفه خبرنگاری وجود داشته باشد و هرکسی به خود اجازه ندهد که فقط عنوان خبرنگار را داشته باشد و خبرنگاران ملزم به گذراندن دوره های عمومی و تخصصی خبرنویسی باشند واین دوره ها هم برایشان برگزار شود تا فعالان این عرصه بدون آشنایی وتوانایی وارد این عرصه خطیر نشوند و کسانی وارد عرصه خبرنگاری شوند که بتوانند سهمی در اطلاع رسانی داشته باشند.
ازطرفی دیگر باتوجه با اینکه اقتصاد رسانه ها مورد غفلت قرار گرفته است، پیشنهاد می شود دوره های بازاریابی برای فعالان بازاریابی در رسانه ها برگزار شود تا آنها بتوانند بصورت تخصصی وارد این عرصه شوند و بخشی از مشکلات رسانه ها برطرف شود.
همچنین پیشنهاد می شود از طریق خانه مطبوعات زمینه تعامل بیشتر صنایع غرب بندرعباس با رسانه های استان را برقرار نماید تا اینکه خبرنگاران بصورت تخصصی در حوزه اقتصادی صنایع غرب فعالیت نمایند و این صنایع برای افتتاح پروژه ها و... خبرنگاران فعال در استان را فراموش نکنند واز پایتخت دعوت نکنند و حتی بازدید دوره ای خبرنگاران از توانمندی ها و پتانسیل های مناطق صنعتی برگزار شود تا خبرنگاران بیشتر بااین مناطق آشنا شوند و هیچ منطقه ای اقتصادی و... دراستان به منطقه ممنوعه برای ورود رسانه های استان تبدیل نشود واز ظرفیت رسانه های استان بیشتر استفاده شود .
علی زارعی