دریا نیوزدانش آموزان فضای سبز می خواهند: مخالفت اهالی نخل ناخدا با احداث مجتمع مقابل مدارس

دریا نیوز: اهالی محله نخل ناخدا بندرعباس در خیابان های شهید آبسواران و شهدای گمنام نسبت به احداث مجتمع تجاری مسکونی بجای فضای سبز و پارک در ابتدای ورودی این کوچه ها و روبروی مدارسی که در این منطقه واقع شده اند گلایه مند و خواستار توقف اجرای این پروژه و احداث فضای سبز شدند.

، 09:16   /   کد خبر: 32973   /   تعداد بازدید: 406


دریا نیوز: اهالی محله نخل ناخدا بندرعباس در خیابان های شهید آبسواران و شهدای گمنام نسبت به احداث مجتمع تجاری مسکونی بجای فضای سبز و پارک در ابتدای ورودی این کوچه ها و روبروی مدارسی که در این منطقه واقع شده اند گلایه مند و خواستار توقف اجرای این پروژه و احداث فضای سبز شدند.

اهالی محله نخل ناخدا در شرق شهر بندرعباس با اعتراض به ساخت مجتمع تجاری مسکونی که در 29مردادسال جاری پروانه آن صادر شده وقرار است درمدت 30ماه در هشت طبقه احداث شود؛اظهار داشتند:دانش آموزان و خانواده های این منطقه نیازمند فضای سبزهستند و با احداث هرپروژه دیگری مخالف هستند.

کمالی یکی از ساکنان این منطقه گفت:از ده سال قبل پیگیر احداث فضای سبز و پارک در این قطعه زمین که روبروی مدارس حجاب،شهید ابراهیم تنیده و ضلع غربی هنرستان هستیم که بارها وعده احداث  فضای سبز را دادند ؛ ولی از  مهرماه شاهد گودبرداری برای احداث مجتمع تجاری مسکونی هستیم.بارها به شهرداری و شورای شهر مراجعه کرده ایم ونامه نگاری های زیادی داشته ایم  و حتی تعدادی از اعضای شورای شهر و شهردار و معاونش هم به اینجا آمده اند و وعده پیگیری را داده اند، اما تاکنون اقدامی نشده است.گودبرداری شده است وخیابان وپیاده رو از بین رفته است  و احتمال سقوط خودروها و دانش آموزان در زمان رفت وآمد از این مسیر هم وجود دارد و انتظار داریم که تا زمان تعیین تکلیف شدن ،جلوی اجرای پروژه را بگیرند.

وی افزود:چندمرتبه هم به دفتر استاندار مراجعه کرده ایم و موفق به دیدار وی نشدیم، اما مسئولان دفترش گفتند که این موضوع را استاندار دستورداده اند که معاونت عمرانی پیگیری کند. از دفتر معاونت عمرانی استاندار هم آمده اند و آنها هم اجرای این پروژه را در این مکان غیرفنی می دانستند. البته با معاون عمرانی استاندار هم صحبت کردیم وایشان قول دادند که موضوع را باجدیت پیگیری کنند.وی گفت:خانواده ها و دانش آموزان این منطقه حق دارند که از فضای سبز مناسب بهره مند شوند ودرخواست داریم که استاندارهرمزگان از حق مردم و دانش آموزان این منطقه دفاع کند و اجازه ساخت وساز را ندهند و دستور دهند که بنا به خواسته اهالی در این منطقه، پارک وفضای سبز مناسبی احداث شود.وقتی که با مالک زمین صحبت کرده ایم، وی می گوید:اگر زمین معوض به وی داده شود،حاضر است مجتمع خود را در مکانی دیگر بسازد.از مسئولان می خواهیم که به صاحب زمین فعلی زمین دیگر در مکانی دیگر بدهند و این قطعه زمین را به فضای سبز تبدیل کنند که خواسته اهالی و دانش آموزان است.والدین دانش آموزان هم بارها خواسته شان را عنوان کرده اند و می خواهند که روبروی مدرسه پارک وفضای سبز بسازند، نه اینکه مجتمع هشت طبقه تجاری مسکونی بسازند که حتی سروصدای ساخت آن در کنار مدارس باعث آزار واذیت دانش آموزان می شود. فرزندان ما حق دارند که از فضای سبز بهره مند شوند که از استاندار می خواهیم از این حق مان دفاع کند.

شهریاری یکی دیگر از اهالی محله هم خواستار احداث فضای سبز به جای مجتمع تجاری مسکونی است تا هم مسیر  رفت وآمد اهالی بسته نشود و هم اینکه دانش آموزان واهالی بتوانند از فضای سبز مناسبی برخوردار شوند.زیرا همین حالا بخشی از مسیر رفت و آمد اهالی مسدود شده است واهالی از این وضعیت ناراضی هستند.

عباسی دیگر ساکن این منطقه هم می گوید:چندین مدرسه در این منطقه وجود دارد و بایستی برای سرانه فضای سبز منطقه هم اقدامی نمود.چرا بجای فضای سبز فقط ساختمان سازی می کنند؟مگر ما به پارک وفضای سبز نیاز نداریم؟ فرزندان دانش آموز و خانواده های ما هم نیاز به فضای سبز و پارک مناسب دارند که از مسئولان می خواهیم اجازه ندهند این حق از ساکنان این منطقه سلب شود واگر روبروی مدارس پارک احداث شود، فضای زیبایی ایجاد می شود ودانش آموزان هم لذت می برند.

موافق واگذاری زمین معوض هستیم

شهردار منطقه یک بندرعباس هم در این زمینه گفت:کاربری ابتدایی این قطعه زمین فضای سبز نبوده و مسکونی بوده است.

ارجمند افزود:البته این موضوع در حال بررسی است و به مالک فعلی قطعه زمین هم قطعاتی را در مکان های دیگر شهر در حوزه منطقه یک نشان داده ایم تا زمین معوض به وی بدهیم که تاکنون با واگذاری هیچ کدام از این قطعات موافقت نکرده است ودرصورتیکه بر واگذاری قطعه زمینی در هر نقطه شهر به موافقت اولیه برسیم، این موضوع در کمیسیون فنی شهرداری مرکزی بررسی می شود ودر صورت تصویب ،قطعه زمین جدید به وی واگذار می شود و مالک زمین پروژه خود را در آنجا اجرا خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که زمین فعلی براساس خواسته اهالی به فضای سبز تبدیل خواهد شدهم گفت:این موضوع هم در همان کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از تایید ،مصوبه ملاک عمل قرار می گیرد و فضای سبز احداث می شود.

علی زارعی/دریا