دریا نیوزروزنامه "دریا" ۱۷ساله شد

دریا نیوز: از امروز روزنامه" دریا" وارد ۱۷سالگی انتشارش شده است.

 

، 08:21   /   کد خبر: 32960   /   تعداد بازدید: 407


دریا نیوز: از امروز روزنامه" دریا" وارد ۱۷سالگی انتشارش شده است.

در این مدت برای انتشار روزنامه با شرایط ویژه استان هرمزگان و دوری از پایتخت بامشکلات فراوانی مواجه بوده ایم؛ اما با لطف خدای متعال و دعا وحمایت مخاطبان روزنامه توانسته ایم همچنان در مسیر اطلاع رسانی ثابت قدم و راست قامت بایستیم.

" دریا " انتشارش رابصورت هفته نامه آغاز کرد وبعد از آن بصورت سه شماره درهفته و سپس روزانه منتشر شد واز چندسال قبل هم مجوزش از استان هرمزگان به هشت استان منطقه جنوب شرق تغییر یافت وبصورت منطقه ای منتشر می شود.

تولید وانتشار اخبار در استانی مانند هرمزگان که بیش از نیمی از سال در گرماست که حتی رفت وآمد به سختی صورت می گیرد واینکه خبرنگاران وگزارشگران باچنین شرایطی اقدام به تهیه و تولید اخبار کنند و از طرفی در همین شرایط آب وهوایی روزنامه توزیع شود، در واقع گاهی بایستی بصورت جهادی و بسیجی وار اقدام نمود. تهیه اخبار وگزارش از محلات حاشیه ای و روستاهای دور ونزدیک وبدون امکانات بسیار سخت است که بحمدا... در این بخش هم موفق عمل کرده ایم و اثرات انتشار این گزارش ها رادیده ایم و بخشی از مشکلات این مناطق با انتشار گزارش ها توسط متولیان مربوطه برطرف شده است. گزارشی را که مخاطب روزنامه در عرض چندین دقیقه مطالعه می کند ،اما برای تهیه و انتشارش چندین روز زمان می برد وبرخی از گزارش های خاص هم که بیش از یکی دوماه نیاز است تا تکمیل و منتشر شود. 

اثرگذاری گزارش ها 

اما علی رغم سختی های طاقت فرسای تولید یک گزارش ،آنچه که باعث رفع این خستگی و خوشحالی مان می شود، مشاهده اثرگذاری انتشار گزارش است که بارها در گزارش های محله ای و روستایی اثرات انتشار چنین گزارش هایی مشاهده کرده ایم. تماس های ساکنان مناطقی که از آنجا گزارش منتشر شده است حاکی این موضوع می باشد که پس از انتشار گزارش ها، اقداماتی توسط متولیان مربوطه برای رفع مشکلات می شود . مانیز تلاش می کنیم بطور مرتب از مناطق حاشیه ای و روستایی یا موضوعات اجتماعی ،فرهنگی،قرآنی و... گزارش هایی رابصورت مستمر منتشر کنیم تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.

البته برخی گزارش ها بخصوص در حوزه شهری و شهرداری وشورا هم نیاز است که دیدگاه فعال تری برای رفع مشکلات توسط مسولان مربوطه  وجود داشته باشد.

 متاسفانه گاهی مشاهده می شود که برخی مسولان آنطور که انتظار می رود در برخی بخش ها فعالانه عمل نمی کنند که در این بخش به موضوعاتی نظیر ورود فاضلاب به دریا، تخریب ساحل ،کمبود اماکن فرهنگی ،تفریحی ، ورزشی در مناطق حاشیه ای و روستایی و... می توان اشاره نمود. گرچه بارها مطالبی در این بخش ها منتشر شده است، اما توسط مسولان اقدامات لازم صورت نگرفته است.

 همچنین نیاز است که مسولان و نمایندگان برای تحقق اختصاص ۵۰درصد مازاد درآمد به استان اقدامات لازم را انجام دهند که روزنامه دریا همواره تلاش کرده است گزارش و مقالاتی را در این بخش ها منتشر نماید.

در سال هفدهم انتشار هم انشاا... برنامه ریزی کرده ایم با رویکردی جدید و استفاده بیشتر از نظرات مخاطبان روزنامه در جهت تحقق مطالبه گری واطلاع رسانی اقدام نماییم تا هم شهروندان بیشتر با حقوق خود آشنا شوند و هم مسولان به وظایف خود عمل کنند ومشکلات رابرطرف نموده و خواسته های شهروندان را محقق نمایند.

البته امیدواریم دولت هم از گران شدن کاغذ جلوگیری کند واقدامات حمایتی را از رسانه ها داشته باشد و مدیران دستگاه های اجرایی استان نیز مطالبات خود راپرداخت نمایند تا این نشریه هم مانند سایر رسانه های استان برای پرداخت حقوق،هزینه های چاپخانه، خرید کاغذ، هزینه های آب،برق،تلفن و... بامشکل مواجه نباشد و بتوانیم برای ارتقای محتوا و کیفیت برنامه ریزی واقدام کنیم.

علی زارعی/دریا