دریا نیوزامروز ،چهاردهمین "سه شنبه مهدوی "در هرمزگان : دانش آموزان از اجرای "سه شنبه های مهدوی" شادند

دریا نیوز: مدارس که مهمترین مکان آموزشی می باشند، بایستی دانش آموزان بیشتر از هرمکان دیگری با موضوعات دینی آشنا شوند. 

، 11:45   /   کد خبر: 32953   /   تعداد بازدید: 328


یکی از موضوعاتی هم که باید بیشتربه آن در مدارس وجامعه پرداخته شود،موضوع مهدویت و امام زمان(عج) است .یکی از طرح هایی که در کشور و از چندماه قبل هم در استان هرمزگان در حال اجراست، طرح "سه شنبه های مهدوی "است و از چند هفته قبل هم این طرح در برخی مدارس اجرا می شود که با استقبال معلمان و دانش آموزان مواجه شده است.طرحی که هم به نوعی تنوع بخشی در آموزش ها محسوب می شود و هم دانش آموزان بیشتر با موضوع مهدویت آشنا می شوند و هم منجی آخرالزمان را بیشتر می شناسند. دانش آموزان نیاز است که با مقوله مهدویت بیشتر آشنا شوند و خود را برای ظهور آن حضرت آماده کنند و بقولی به گونه ای تربیت شوند که منتظر واقعی باشند. زیرا اگر که بتوانیم در جامعه منتظر واقعی را تربیت کنیم، بسیاری از ناهنجاری ها هم از بین می رود. هفته قبل که به مدرسه "قدس" و شهید"انتظاری" بندرعباس رفتیم که این طرح در آن اجرا می شد، شاهد شور وشادی دانش آموزان از اجرای این طرح زیبا بودیم و دانش آموزان از اجرای طرح "سه شنبه های مهدوی" لذت می بردند و خواستار تداوم اجرای این طرح بودند.. "سه شنبه های مهدوی" طرحی است که می توان آنرا در مدارس مختلف هم اجرا کرد.

سه شنبه های مهدوی

"سه شنبه های مهدوی" عنوان طرحی است برای آشنایی بیشتر با یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و این بهانه ای است برای به یاد مولا بودن. گاهی آنقدر در زندگی ماشینی غرق می شویم و نمی دانیم چگونه از مشکلات رهایی یابیم و متوسل به امور و افرادی می شویم که شاید چندان نفعی برایمان هم نداشته باشند که شاید یکی از دلایل توسل به هرکس وناکسی هم غفلت از منجی واقعی باشد.اما از طرفی نیاز است که با آن حضرت که دوازدهمین خورشید آسمان امامت و ولایت هم می باشد ، بیشتر آشنا شویم .

"سه شنبه های مهدوی" در واقع برگرفته از طرحی کشوری است که "سیدامیرفارس حسینی" و "امین شیرازی"  شهدای اردوهای جهادی این طرح راقبل از شهادت اجرا می کردند وپس از شهادت شان هم این طرح بصورت جهادی در مناطق مختلف کشور درحال اجراست.در قالب این طرح هم جوانان و دلدادگان ساحت حضرت ولی (عج) بصورت جهادی و آتش به اختیار ایستگاه های شربت وشیرینی و ... را برپا می کنند و به رهگذران شربت وشیرینی و میوه می دهند و عطری به دست شان می زنند و گاهی کفش های شان را واکس می زنند.تصاویری از شهدا هم در این ایستگاه ها دیده می شود.مداحی ها و سخنرانی هایی با موضوع مهدویت وامام زمان (عج) هم در برخی ایستگاه ها به گوش می رسد و این ها بهانه است برای به یاد آقا بودن و کمتر غفلت کردن از این موضوع .این طرح از چندماه قبل در استان هرمزگان هم در حال اجراست و برخی از خیابان های شهر مزین به این طرح است. مردم هم از این طرح استقبال می کنند.شروع "سه شنبه های مهدوی"در بندرعباس در منطقه آبنمای کوی ملت و میدان شهربانی بود.محله ای که برخی طرح های دیگر مانند طرح های قرآنی موسسه قرآنی "بیت النور"، هیئت مذهبی "مکتب الزهرا(س) و... در آن اجرا شده است وعلی رغم محرومیت و در حاشیه بودن محله ، اما جوانان ولایی خودجوشی دارد که اگر از آنها حمایت شود، خواهند توانست برنامه های بیشتری را اجرا کنند.

به یاد آقا در طول هفته

"اسماعیل پشتکوهی " مجری طرح "سه شنبه های مهدوی"در منطقه آبنمای کوی ملت بندرعباس هم با بیان اینکه با اجرای این طرح می خواهیم بگوییم که به یاد امام زمان(عج)  بودن مختص به جمعه ها نیست وبایستی در سایر ایام هفته هم به یاد آن حضرت بود، گفت: این طرح را همزمان در این منطقه و میدان شهربانی اجرا شد و امروز هم چهاردهمین هفته اجرای طرح می باشدکه در محلات 600دستگاه،مصلی،طلائیه،چهارراه دانشگاه و... در شهر بندرعباس و برخی شهرهای دیگر استان مانند تازیان،بندرلنگه، قشم و میناب و... هم در حال اجراست.

پشتکوهی افزود:در پیش دبستانی "بیت النور" محله" کوی ملت" مسابقه نقاشی با موضوع "امام زمان(عج)، امام خوبی ها" و شعرخوانی در مورد آن حضرت را برگزار کردیم.در مدارس اطراف مانند مدرسه "قدس" هم برنامه سه شنبه های مهدوی را برگزار می کنیم.دیوار نویسی ،پشت خودرونویسی،ایستگاه های صلواتی،واکس صلواتی و... را هم برگزار می کنیم.کودکان و دانش آموزانی که دعای فرج را بخوانند هم به آنها جوایزی داده می شود.

وی با قدردانی از استقبال مدارس از اجرای طرح "سه شنبه های مهدوی"  گفت: در برخی مدارس که مسابقات ورزشی را برگزار می کنیم و جوایز معنوی آنرا تامین می کنیم.

پشتکوهی با اشاره به شناسایی بیش از صدخانواده نیازمند در کوی ملت که برای تغذیه ولباس گرم در زمستان با مشکلاتی مواجه هستند ،هم گفت: می خواهیم جیره غذایی خشک و لباس گرم را با یاد ونام امام زمان(عج) برای شان تامین کنیم که از خیرین می خواهیم برای اجرای بهتر این طرح ،یاریگرمان باشند.همچنین کسانی که می خواهند در اجرای طرح سه شنبه های مهدوی مشارکت کنند، به گرمی از آنان استقبال می کنیم. 

سه شنبه های مهدوی در ساحل 

یکی از شهروندان بندرعباس با اظهار خرسندی از اجرای طرح "سه شنبه های مهدوی" در برخی نقاط شهر پیشهاد می کند که این طرح را در سواحلی که شلوغ است، مانند ساحل "غدیر"،"سورو"،خواجه عطاء" و... در بندرعباس هم اجرا شود تا کسانی که برای تفریح به ساحل می آیند از فیوضات این طرح هم بهره مند شوند.

شهروندی دیگر هم با بیان اینکه سه شنبه شب ها در مسجد مقدس "جمکران" ویژه برنامه هایی اجرا می شود و شب زنده داری است و عاشقان و ارادتمندان ساحت مقدس امام زمان(عج) در این مکان تجمع می کنند و باخدای خود رازونیاز می کنند وبرای فرج مولایمان دعا می کنند وتوسل می جویند که طرح سه شنبه های مهدوی هم برای زنده نگهداشتن یاد و نام آقاست وامیدواریم روزی برسد که در تمام محلات و روستاها این طرح بصورت خودجوش اجرا شود.

علی زارعی/دریا