دریا نیوزوعده امیدوارکننده فرماندار

دریا نیوز: فرماندار بندرعباس روز شنبه که برای بررسی وضعیت خانواده ای که خانه شان دچار ساس زدگی شده بود وبیش ازیک سال آرامش وآسایش را از آنها ربوده است ، به محله "نخل پیرمرد" آمده بود و هنگامیکه اعضای بسیج و مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی(ع) مسجد امام حضرت حمزه (ع) محله" نخل پیرمرد "بندرعباس برای فرماندار از وضعیت فقر خانواده ها، معلولیت های موجود در محله و...

، 08:46   /   کد خبر: 32945   /   تعداد بازدید: 165


دریا نیوز: فرماندار بندرعباس روز شنبه که برای بررسی وضعیت خانواده ای که خانه شان دچار ساس زدگی شده بود وبیش ازیک سال آرامش وآسایش را از آنها ربوده است ، به محله "نخل پیرمرد" آمده بود و هنگامیکه اعضای بسیج و مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی(ع) مسجد امام حضرت حمزه (ع) محله" نخل پیرمرد "بندرعباس برای فرماندار از وضعیت فقر خانواده ها، معلولیت های موجود در محله و... توضیح دادند وخواستار بازدید فرماندار از این خانواده شدند، وی وعده داد که به زودی درکمیته ای متشکل از بهزیستی و کمیته امداد وضعیت تمام این خانواده ها را مورد بررسی قرار خواهند داد. همین خانواده ای که دچار ساس زدگی شده اند وبیش از یکسال خواب و آرامش ندارند و   "مهلا " یکی از اعضای خانواده که پدرش بیمار است وسایه مادر برسر ندار و کلاس هشتم است،همان روز شنبه و گاهی آنقدر لباس و کیف مدرسه اش پر از ساس می شود که حتی نمی تواند به مدرسه برود. بر روی بدن کودکان آثار ساس گزدیدگی وجود دارد و پیگیری هایشان برای رفع مشکل بی نتیجه ماند وپس از انتشار گزارشی از وضعیت زندگی این خانواده ،فرماندار برای بررسی موضوع به محله آمد و وعده حل این مشکل را داد.

این منطقه حاشیه نشین دارای مشکلات فراوانی است.از یک طرف خانواده های بسیار فقیر ،معلول و... در آن زندگی می کنند و از طرفی دیگر هم وضعیت کوچه های تنگ وتاریک و فاضلاب های روان و قرارگرفتن خانه ها در داخل کوه ویا بالای کوه باعث بروز مشکلاتی برای ساکنان شده است که تحقق وعده فرماندار بندرعباس و حتی حضور مدیرانی از راه وشهرسازی ،کمیته امداد، آب وفاضلاب ،برق و... باعث رفع بسیاری از مشکلات محله خواهد شد و بهبودی زندگی بسیاری از ساکنان را به همراه خواهد داشت. رفع مشکلات این محله نیازمند عزم جهادی مدیران واستفاده از ظرفیت خیرین را می طلبد. چندین خانواده معلول نیز در این محله زندگی می کنند وبایستی برای رفع مشکلات شان اقدام شود.بسیاری از خانواده ها بدلیل فقر دچار مشکلاتی شده اند.چنگال اعتیاد در برخی از خانه ها دیده می شود و رفع این مشکلات بدون برنامه ریزی و اقدام عملی میسر نیست که تحقق وعده  فرماندار می تواند امیدوار کننده برای رفع مشکلات ساکنان باشد.

علی زارعی/دریا