دریا نیوزمدیرکل امورمالیاتی هرمزگان در گفتگو باخبرگزاری فارس : دلال ها و واسطه ها،بیشترین سهم فرارهای مالیاتی را دارند

دریا نیوز: مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری فارس در بندرعباس گفت:فعالیت های دلالی و واسطه گری بیشترین سهم فرارهای مالیاتی را به خود اختصاص داده است.

، 10:45   /   کد خبر: 32938   /   تعداد بازدید: 283


دریا نیوز: مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری فارس در بندرعباس گفت:فعالیت های دلالی و واسطه گری بیشترین سهم فرارهای مالیاتی را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان در گفتگوی اختصاصی  باخبرنگار خبرگزاری فارس در بندرعباس گفت:فعالیت های دلالی و واسطه گری بیشترین سهم فرارهای مالیاتی را به خود اختصاص داده است.

"شاکررضا مریدی" افزود:این قشر ردپایی از خود به جای نمی گذارند  و به همین دلیل به راحتی قابل شناسایی نیستند.

وی گفت:این مودیان را از طریق کنترل تراکنش های بانکی شان شناسایی می کنیم.

و شناسایی فراریان مالیاتی یکی از اولویت های مهم این اداره کل است که شناسایی آنها را در دستور کار داریم.

مریدی افزود: مودیانی که فعالیت های اقتصادی زیرزمینی وفرارهای مالیاتی دارند را شناسایی می کنیم که در همین راستا گام هایی با همکاری سایر مراجع نظارتی درون وبرون سازمانی برداشته شده است.

مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان گفت:به زودی میزان مالیات های مطالبه شده  در این بخش را اعلام می کنیم.

مریدی از اجرای 80 درصدی طرح جامع مالیاتی در ادارات هرمزگان خبرداد و گفت:به غیر از ادارات سیریک و جناح که  دارای ساختمان های استیجاری هستند، در سایر ادارات این طرح در حال اجراست.

وی افزود:هرمزگان جزو چهار اداره پیشرو در اجرای این طرح است و به همین دلیل در تسلیم اظهارنامه های مالیاتی مشاغل و اشخاص حقوقی  در خرداد و تیر ماه سال جاری در کشور اول شدیم.

مریدی از تسریع در انجام امورات مودیان،کاهش هزینه های وصول،شفافیت و وصول مالیات های واقعی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی به عنوان مزایای اجرای طرح جامع مالیاتی نام برد و گفت:به همین دلیل تمام ادارات دولتی وشبه دولتی ،شهرداری ها،گمرکات بانک و... موظفند به سامانه سازمان امورمالیاتی متصل باشند.

وی گفت:در سال گذشته یک اداره و امسال دو اداره به سامانهe_tax(ای تکس) متصل شدند که کل فرایند مالیاتی را بصورت الکترونیکی انجام می دهند.

این مقام مسئول اظهارداشت:34هزار و 367مودی در سطح استان داریم که 8هزارو 611مودی دارای پرونده الکترونیکی در اداراتe_tax(ای تکس) هستند .

مودی بایستی پیش ثبت نام کد اقتصادی را انجام دهد که دارای کد اقتصادی باشد،  در قرارگرفتن پرونده ها در ادارات ای تکس، استان هیچ نقشی ندارد و سامانه سازمان امورمالیاتی کشور انتخاب می کند.

در خصوص اخذ مالیات از سپرده گذاران در بانک ها هم گفت: سپرده گذاری فقط در بانک ها و موسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی معاف از مالیات هستند که لیست این مراکز را سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است.