دریا نیوزهرمزگان تشنه "آتش به اختیار"

دریا نیوز: چندروز قبل جوانان بسیجی مسجد صاحب الزمان (عج)محله "درخت سبز" بندرعباسی را  بصورت خودجوش و آتش به اختیار مورد تاکید مقام معظم رهبری خانه درحال تخریب پیرزنی تنها در محله شان را تخریب کردند

، 07:56   /   کد خبر: 32935   /   تعداد بازدید: 159


دریا نیوز: چندروز قبل جوانان بسیجی مسجد صاحب الزمان (عج)محله "درخت سبز" بندرعباسی را  بصورت خودجوش و آتش به اختیار مورد تاکید مقام معظم رهبری خانه درحال تخریب پیرزنی تنها در محله شان را تخریب کردند وعملیات بازسازیش را آغاز کردند که همواره در بخش های مختلف حضور دارند.اگر این اقدام را انجام نمی دادند شاید درچند روز آینده خانه پیرزن برسرش آوار می شد و "کربلایی فاطمه"در زیرآوار مدفون می شد.

خواهران بسیجی محله "نخل پیرمرد " بندرعباس در قالب طرح تحول محله و مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی (ع) مسجد حضرت حمزه(ع) این محله طرح جهادی "میزخدمت" را در طول هفته بسیج اجرا کردند و مدیران و پزشکان را به این منطقه دعوت کرده اند و از طرفی از سال ها قبل  ده ها خانواده یتیم، فقیر، بدسرپرست و...  را شناسایی کرده اند و باکمک خیرین و دستگاه های اجرایی و بسیج تلاش می کنند به آنها یاری برسانند.

جوانان محله "کوی ملت" طرح "سه شنبه های مهدوی" را در این محله اجرا کردند وهم اکنون در بسیاری از محلات در حال اجراست.طرح های قرآن آموزی توسط مرکز قرآنی "بیت النور" در همین محله شروع شد و در حال حاضر در مناطق مختلف استان در حال اجرا می باشد و درصورتیکه مورد حمایت مسولان قرار می گرفت ، می توانست چتر آموزشیش را گسترده تر کند.

برخی از نیروهای جهادی در مناطق روستایی و حاشیه شهر حضور می یابند و خدماتی را به هموطنان شان می رسانند که کمتر دیده می شود .

در مناطق مختلف می بینیم که اقشار مختلف وارد گود آتش به اختیار شده اند واگر که حمایت ها از آنان بیشتر شود، بطور یقین میزان خدماترسانی بیشتر می شود.استان هرمزگان که هنوز محرومیت در بخش های مختلف را همراه دارد،نیاز است که مورد توجه بیشتری قرار گیرد واگر که مسولانش هم آتش به اختیار به خدماترسانی به مناطق محروم حاشیه ای شهرها و روستاها بپردازند، بطوریقین بخش زیادی از مشکلات استان برطرف می شود. اما متاسفانه برخی مدیران حتی در انجام مسولیت های محوله سستی و کاهلی می کنند تا چه برسد به انجام امورات بصورت جهادی ویا آتش  به اختیار ونتیجه اش این شده که ساکنان مناطق حاشیه ای و روستایی همچنان با مشکلات فراوانی دست وپنجه نرم می کنند.

هرمزگان تشنه مدیرانی است که آتش به اختیار باشند واز پاس دادن مردم به ادارات و سازمان های مختلف خودداری کنند.مدیرانی که جز خدمت به خلق ،شانی برای خود قایل نباشند واز این فرصت حداکثر استفاده را ببرند. مدیرانی که نخواهند فقط در پشت میزبنشینند و تصمیم گیری کنند .مدیرانی را که در مناطق محروم حضور یابند، نیاز داریم. حال که استاندار هرمزگان پس از سه ماه که وعده داده بود به مدیران فرصت دهد تا عملکردشان را ارزیابی کند وانتظار است که مدیران ناکارآمد را برکنار کند ،بهتر است مدیرانی را بکاربگمارد که روحیه خدمت به محرومین داشته باشند ودر راستای فرمایش مقام معظم رهبری" آتش به اختیار" هم باشند وآنچه را که درتوان دارند وحتی بیشتر از حوزه مسولیت شان برای رفع مشکلات مردم اقدام نمایند. دریک کلام هرمزگان تشنه مدیران خدوم و آتش به اختیار است تا استان از محرومیت به درآید و زنگار محرومیت و غربتش زدوده شود.

علی زارعی/ دریا