دریا نیوزبازتاب یک گزارش در روزنامه "دریا" : آتش به اختیار بسیجیان "درخت سبز" بندرعباس

دریا نیوز: بدنبال انتشار گزارشی از وضعیت زندگی یک پیرزن در محله "درخت سبز" در روزنامه "دریا " در مورخه سه شنبه 30آبان که سقف خانه اش در حال فروریختن بود واحتمال دفن این پیرزن در زیرآوار وجود داشت،

، 09:40   /   کد خبر: 32934   /   تعداد بازدید: 440


دریا نیوز: بدنبال انتشار گزارشی از وضعیت زندگی یک پیرزن در محله "درخت سبز" در روزنامه "دریا " در مورخه سه شنبه 30آبان که سقف خانه اش در حال فروریختن بود واحتمال دفن این پیرزن در زیرآوار وجود داشت، بیسجیان مسجد صاحب الزمان(عج) این محله که خطر را دیده بودند ؛ به صورت خودجوش و آتش به اختیار، اقدام به تخریب سقف برای بازسازی این خانه تا قبل از بروز هرنوع حادثه ای کرده اند و در حال حاضر هم بازسازی را با کمک خیرین آغاز کرده اند.بسیجیان این محله هرگاه در جاهای دیگر هم نیاز به خدمات رسانی و امدادرسانی را ببینند ، وارد گود می شوند واز هیچ اقدامی فروگذار نیستند.

 در این خبر که با تیتر "خطر دفن شدن پیرزن بندرعباسی در زیرآوار" چاپ شده بود ؛ نوشتیم:

در محله "درخت سبز"بندرعباس کوچه ظفر7جنب کلانتری16 بندرعباس پیرزنی 74چهارساله در خانه ای زندگی می کند که سقف اتاقش در حال فروریختن است و فقط نام خانه دارد وگرنه قابل سکونت نیست واز روی اجبار وفقر وبی کسی مجبور است در این خانه زندگی کند.

این مکان اسم خانه دارد و حدود 50سال قبل ساخته شده است و چوب های سقف را موریانه خورده است وهر لحظه امکان فروریختن دارد.اتاقش حدود12متر است که تعدادی از چوب های سقف به علت اینکه موریانه خورده است وفرسوده می باشند ،شکسته است و در صورت بارش کمترین باران ، خانه برسرش آوار می شود. به همین دلیل در اتاق کنارش که نصف آن است وچوب های سقف اندکی سالمترند ، یک تخت گذاشته است و روی آن می نشیند و می خوابد و آشپزخانه اش هم در همین اتاق است که تعدادی ظرف قدیمی دارد و یخچالی که نیمه سالم است ونیاز به تعویض دارد وچندتکه ظرف و پتوی کهنه که با آنها روزگار را می گذراند.

این خانم که "فاطمه مریدی" نام دارد و باکد مددجویی 3128203721 تحت پوشش کمیته امداد منطقه یک بندرعباس هم می باشد ،اما بدلیل بیماری هایی که دارد وسال ها قبل همسرش را هم  از دست داده است و فرزندی هم ندارد ، نتوانسته است به جایی برای دریافت کمک مراجعه کند واز مسئولان ومردم انتظار دارد که تا قبل از اینکه خانه اش آوار شود ودر زیر آوار خانه مدفون شود، مسئولان و خیرین خانه اش را تعمیر کنند.

"کربلایی فاطمه" حتی توان رفتن به مغازه و... را هم ندارد و برخی از همسایگان گهگاهی اموراتش را انجام می دهند.درآمدش از یارانه و مستمری کمیته امداد ماهیانه 190هزارتومان است که هم باید هزینه آب وبرق را بپردازد و هم هزینه گران پزشک وخورد وخوراکش را پرداخت کند که با این تورم ، روزگار سختی را می گذراند.

انتظار این است که تا زلزله وبارندگی اتفاق نیفتاده و خانه پیرزن درخت سبزی خراب نشده است؛ چاره ای اندیشیده شود.هرچند که اگرهم  زلزله نیاید وبارانی هم نبارد ، شاید تا پایان سال هم سقف این خانه دوام نیاورد وخانه اش آوار شود.مسئولان بایستی در راستای فرمایشات امام راحل(ره) ومقام معظم رهبری، رسیدگی به محرومین وفقرا را در برنامه داشته باشند و به امورات چنین افرادی رسیدگی کنند ومنتظر نمانند تا افرادی در اثر حادثه ای کشته شوند و آن وقت بخواهند اقدام کنند که زود دیر می شود. 

این بار هم بسیج 

این بار هم بسیجیان یک محله حاشیه ای بندرعباس در لبیک به ندای "آتش به اختیار " مقام معظم رهبری وارد عمل شدند و برای حمایت از این پیرزن بی کس وتنها وارد اقدام کردند.البته شبیه چنین وضعیتی در مناطق حاشیه ای کم نداریم که نشان از بی توجهی مسئولان مربوطه به قشر ضعیف جامعه است و  در روزنامه "مردمی" دریا انشاا... گزارش هایی را بطور مستمر منتشر می کنیم و امیدوریم که با حضور خیرین و بسیجیان، مشکلات قشر مستضعف جامعه تااندازه ای برطرف شود. البته نیاز است که دستگاه های اجرایی و حمایتی هم برای رفع مشکلات نیازمندان اقدامات عملیاتی را در برنامه خود قرار دهند.

علی زارعی/دریا