دریا نیوزبه مناسبت هفته بسیج اجرا می شود؛ طرح جهادی "میزخدمت" در محله چاهستانی ها

دریا نیوز: چهار مسجد "چهارده معصوم" (ع) محله "چاهستانی ها"،"امام حسین" (ع) محله "مینابی ها"، "حمزه سیدالشهدا"(ع) "نخل پیرمرد" و "ابراهیم بن محمدرسول ا..." (ع) "کوی گلستان" در بندرعباس با ویژه برنامه طرح جهادی"میز خدمت" به مناسبت هفته بسیج به استقبال این هفته رفتند.

، 11:38   /   کد خبر: 32928   /   تعداد بازدید: 346


دریا نیوز: چهار مسجد "چهارده معصوم" (ع) محله "چاهستانی ها"،"امام حسین" (ع) محله "مینابی ها"، "حمزه سیدالشهدا"(ع) "نخل پیرمرد" و "ابراهیم بن محمدرسول ا..." (ع) "کوی گلستان" در بندرعباس با ویژه برنامه طرح جهادی"میز خدمت" به مناسبت هفته بسیج به استقبال این هفته رفتند.

افتتاح این مراسم در روز پنجشنبه هفته گذشته بود و پایگاه بسیج و قرارگاه طرح تحول محلات هم متولی این ویژه برنامه است.

در این محله حاشیه ای  و محروم ، اما جوانانی دارد و بخصوص بانوان که باجدیت پیگیر رفع مشکلات اهالی ونیازمندان هستند وحتی در طرح های کمک به نیازمندان واز جمله زلزله زدگان کرمانشاه حضوری فعال دارند و مردم آنچه را که بتوانند ،انجام می دهند.

"طاهره حمزه ای ماشاری" دبیر قرارگاه تحول محله مسجد حضرت حمزه (س)  "نخل پیرمرد" گفت: در قالب طرح جهادی "میزخدمت" وظایف دستگاه های مختلف به مردم با جزئیات بیشتری شناسانده می شود و روحیه مطالبه گری را هم ارتقا می دهیم. به همین دلیل هم در طول این یک هفته از دستگاه های اجرایی مختلف دعوت شده است تا در مساجد این منطقه حضور یابند و مشکلات مردم را از نزدیک ببینند و برای رفع آنها راهکار بیندیشند و اقدام کنند. وقتی که مسئولان خودشان بیایند و از نزدیک مسائل و مشکلات را ببینند بطور یقین از یک طرف مردم راحت تر می توانند خواسته ها ومشکلات شان را مطرح کنند واز طرفی دیگر هم وقتی که مدیری در محل باشد و وضعیت واقعی را خودش از نزدیک ببیند ، آنگاه بهتر می تواند برای رفع  مشکلات تصمیم گیری کنند؛ زیرا تصمیم گیری در اتاق های دربسته و بدون دیدن واقعیت ها گره گشا نیست.

وی سنددارکردن خانه ها،ساماندهی وضعیت آب های سطحی ،نوسانات برق، وضعیت نابسامان خورگورسوزان،زباله در کوچه ها ،عدم اجرای طرح فاضلاب در محله ،تیربرق های چوبی وفرسوده  ،مدارس فرسوده وفاقد تجهیزات مناسب و سرویس های بهداشتی نامناسب وصندلی ومیزهای شکسته، نمازخانه های بدون کولر مدارس  را ازجمله مشکلات این محله خواند و گفت : یکی از مشکلاتی که در محله داریم، این است که وقتی که پیش مدیری برای رفع مشکلی مراجعه می کنیم، آنها عنوان می کنند که رفع این مشکل جزو وظیفه شان نیست واداره ای دیگر بایستی انجام دهد و در واقع پاس کاری می شود که وقتی مسئولان مختلف باهم بیایند و این مشکلات را ببینند ، در آنجا نمی توانند پاسکاری کنند و بطوریقین تصمیم بهتری را می توانند بگیرند و مشکلات ساکنان و محله را برطرف کنند.از بوی تعفن خورگورسوزان که شب ها بیشتر می شود و حیوانات موذی  که منجر به بیماری های تنفسی و پوستی شده اند، اهالی در رنج وعذاب هستندکه نیاز است ادارات آب وفاضلاب، شهرداری و بهداشت ودرمان به فریاد مردم برسند . این محلات وضعیت مناسبی ندارند ونیاز به توجه بیشتردارند.در این محله وبه عنوان مثال کوچه نخل8 در بارندگی مانند دریاچه می شود وآب وارد خانه های اهالی می شود.همچنین نیاز است که در محله یک سوله یا مرکزی راه اندازی شود تا دوره های مهارتی، اشتغالزایی،مهارت های زندگی، فرهنگی و ورزشی و... در آن برگزار شود واقشار مختلف محله از این برنامه ها بهره مند شوند.

به گفته وی در این هفته تیم های جامعه بسیج پزشکی در محله حضور دارند و خدمات چشم پزشکی،دندانپزشکی، بینایی سنجی، زنان وزایمان و... بصورت رایگان به اهالی ارئه می دهند. مشاوران مختلف از جمله مشاوران دینی در طول هفته آماده پاسخگویی وارائه خدمات مشاوره ای هستند. حمزه ای از "احمد مرادی"نماینده مردم در مجلس هم که پیگیر رفع مشکلات محله و مدرسه "بلال" بود قدردانی کرد.

احداث خیابان، خواسته اصلی

"مرتضی باستین" مسئول هیت امنای مسجد و مدیرعامل مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی(ع) مسجد حضرت حمزه(ع) محله نخل پیرمرد هم باتبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد وخاطره شهدا و تبریک پیروزی برداعش و قدردانی از همکاری  متولیان اجرای طرح جهادی میز خدمت در مساجدمی گوید: فعالیت هایی در بخش های مختلف بطور مرتب در محله انجام می شود که با اجرای طرح هایی مانند "طرح جهادی میز خدمت" این فعالیت ها تشکیلاتی تر و سازماندهی تر اجرا می شود.فعالیت های مان در سه بخش خلاصه می شود.بخش اول فعالیت های فرهنگی است که اجرا می شود.در بخش دوم هم در بخش محرومیت زدایی و رفع مشکلات اهالی و جذب حمایت های خیرین اقداماتی می شود و سرکشی از نیازمندان ومحرومان را داریم.بخش سوم هم به فعالیت های عمرانی اختصاص دارد که برای عمران وآبادانی محله برنامه ریزی و از مسئولان می خواهیم که مشکلات مردم را برطرف کنند که مهمترین خواسته مردم محله هم احداث خیابانی است که شهردار چهارسال قبل وعده داد که از شهرک امام رضا(ع)  تا دوراهی ایسینی بسازند که تاکنون اقدامی نشده است که احداث این خیابان در ارتقای امنیت،خدماترسانی و... اهمیت دارد.

همچنین نیاز است که نیازهای آموزشی و بهداشتی و مشکلات فاضلاب در این محله برطرف شود.امیدواریم در هفته بسیج مسئولان هم با تفکری بسیجی برای رفع مشکلات محلات حاشیه ای اقدام کنند.

دراین محله افرادی هستندکه مشکلات درمانی و بیمه ای و... دارند ونیاز به مشاوره های مختلف دارند.نیاز است به روشنایی معابر ،طرح فاضلاب، مدیریت پسماند،بهسازی کوچه ها،سنددارشدن خانه ها و... بیشتر توجه شود.

گفتنی است  دیدار با مسئولان بسیج و نیروی انتظامی،شهردار، آموزش وپرورش،روانشناسان،مدیرعامل آب وفاضلاب ،شورای شهر ،توزیع برق، ارئه خدمات پزشکی و بیمه ای، ارائه خدمات عکاسی،غبارروبی مسجد، خدمات پزشکی و... از جمله برنامه های این هفته در این محلات است.

 علی زارعی/دریا