دریا نیوزگلایه شهروندان از تصرف پیاده روی نخل ناخدا

دریا نیوز: "چهارراه نخل ناخدا" بندرعباس که حالا دیگر چهارراه نیست، ولی همین نام برآن ماندگارشده است را اگر بخواهید به سمت نخل ناخدا و  ترمینال مسافربری بروید را بیشتر اوقات با ترافیک قفل شده ای مواجه می شوید که زمان زیادی را معطل می شوید.

، 14:05   /   کد خبر: 32913   /   تعداد بازدید: 372


دریا نیوز: "چهارراه نخل ناخدا" بندرعباس که حالا دیگر چهارراه نیست، ولی همین نام برآن ماندگارشده است را اگر بخواهید به سمت نخل ناخدا و  ترمینال مسافربری بروید را بیشتر اوقات با ترافیک قفل شده ای مواجه می شوید که زمان زیادی را معطل می شوید.از طرفی هم در ابتدای این خیابان به مغازه های متفاوت از کبابی گرفته تا لوله فروشی و میوه وسبزی فروشی ،تخم مرغ فروشی و...  می بینید که آب شستشوی سبزی ونظافت مغازه و... را جلوی مغازه ودر پیاده رو رها می کنند و بخشی از پیاده رو هم با وسایل خود مسدود می کنند  که این وضعیت باعث نارضایتی عابران،مسافران تاکسی و تاکسی داران هم شده است.بنا به درخواست مردم روز گذشته برای تهیه گزارش به این مکان رفتم.

 اولین صحنه ای که در این مکان به چشم می خورد سبزی ها و میوه هایی است که در پیاده رو و جلوی مغازه ها ونه در داخل مغازه عرضه می شود.لوله و دستگاه برش لوله و میزولوازم کباب پزی هم در پیاده رو و جود دارد و رفت وآمد عابران به سختی صورت می گیرد و عابران از این وضعیت بسیار گلایه مندند.آنقدر آب بر روی سنگفرش ها ریخته شده است که برخی از سنگفرش ها شکسته شده اند ویا زیرشان خالی شده است.

یکی از شهروندان می گوید: مدتی قبل خانمی در حال عبور از همین پیاده رو بود و بدلیل اینکه برخی از سنگفرش ها بدلیل رفتن آب زیرشان و لق شدن شان، این خانم پایش پیچ خورد وافتاد.

شهروندی دیگرهم گفت که خانمی که با چادرسیاه در حال عبور بود و آب وگل حاصل از شستن سبزی و... در اینجا پرمی شود وهنگام راه رفتن هم آب روی عابران پاشیده می شود که چادر آن خانم پر از گل شد.

رانندگان تاکسی هم از وضعیت موجود در ایستگاهی که برای شان اختصاص داده شده است، گلایه مندند و می گویند که کنار ایستگاه تاکسی خودروهای شخصی توقف می کنند و ایستگاه وتاکسی هایی که برای سوارکردن مسافر پارک کرده اند دیده نمی شوند و بخشی از مسافران با خودروهای شخصی می روند.در دوطرف ایستگاه تاکسی ها و ورودی ایستگاه هم خودروهای شخصی توقف می کنند و ورود به ایستگاه تاکسی غیرممکن می شود.

"پرویزی" یکی از رانندگان تاکسی است که می گوید :درچندهفته اخیر بارها به شهرداری مراجعه کرده ام وبا سامانه 1837شهرداری تماس گرفته ام و پیش مسئول این سامانه رفته ام و پیگیری کرده ام که به کسبه تذکردهند تا پیاده رو را مسدود نکنند وآب را در پیاده رو و ایستگاه تاکسی نریزند که متاسفانه تاکنون اثرگذار نبوده است.حتی به برخی از اعضای شورای شهر هم این موضوع منعکس شده است و عکس های این وضعیت نابهنجار را ارسال کرده ام، اما تاکنون اقدامی نشده است.نمی دانم چرا شهرداری نسبت به این موضوع اینقدر بی تفاوت است؟ حقوق شهروندی عابران و مسافران و تاکسی داران  تضییع می شود و هیچکس توجهی به این موضوع ندارد.

وقتی که با وی در پیاده رو قدم زدیم مشاهده کردیم که دوسوم بخش هایی از پیاده رو توسط کسبه مسدود شده است و سنگفرش ها هم لق شده اند.ماهی فروشان هم روی زمین در حال فروش و تمیزکردن ماهی هستند که بهداشت در این منطقه چندان معنایی ندارند. زباله ها هم روی زمین ریخته می شود.تابلوهای کسبه هم روی زمین و در پیاده رو قرار داده شده است.کانالی کم عرض وکم عمق وجود دارد که آب راهدایت کند، اما نیمه تمام مانده است وبطور کامل ساخته نشده است.

"ترکمانی " مسئول ایستگاه تاکسی" چهارراه نخل ناخدا" به سمت "محله نخل ناخدا" هم می گوید:خروجی تاکسی ها از ایستگاه تاکسی که آسفالتش شکسته شده است و پر از فاضلاب است و لاستیک خودرو درونش می افتد را چندمرتبه پیگیری کردیم که ترمیم شود وحتی خودروی آسفالت شهرداری هم آمد، اما آسفالت نکردند ورفتند.صبح ها که مغازه داران شستشوی خود را انجام می دهند، پیاده رو و ایستگاه تاکسی پر از آب می شود و مسافران مجبورند پای خودرا در این آب وگل بگذارند وسوار تاکسی شوند و پیگیری های مان تاکنون اثرگذار نبوده است.از طرفی انتظار است که تا15متراطراف ایستگاه تاکسی خودروی شخصی توقف نکند، اما حتی زیر تابلوی ایستگاه تاکسی، شخصی ها متوقف می شوند.

یکی دیگر از رانندگان می گوید: اینجا ترافیک می شود وحتی خودروی آتش نشانی و آمبولانس هم در این ترافیک متوقف می شوند ونمی توانند بموقع امداد رسانی کنند.بایستی فکری اساسی برای رفع این مشکل در این محدوده شود.

برخورد قانونی با متخلفان

"خوشبخت" مدیره اداره نظارت و کنترل بررفع تخلفات شهرداری بندرعباس هم به خبرنگار "دریا "در خصوص مشکلات موجود در این بخش گفت:رسیدگی به موضوع ریختن آب در پیاده رو توسط کسبه برعهده کمیسیون ماده20صنوف مزاحم و آلاینده شهرداری است وموضوع  سدمعبر توسط کسبه برعهده ماست.وی گفت:برای دستفروشان این منطقه دو مکان در بلوار "امامت" و شهرک "توحید" احداث شده است که پس از دادن انشعاب آب وبرق به آنها، دستفروشان منتقل می شوند و فرمانداری از ما خواسته است تا آن زمان به این دستفروشان مهلت فعالیت دهیم.اما کسبه حق ندارند که پیاده رو را تصرف کنند وبا متخلفین  برخورد قانونی می شود.

علی زارعی/دریا