دریا نیوزمدیر کل امور مالیاتی هرمزگان خبرداد: پرداخت ۱۶۴۰میلیاردعوارض به دهیاری ها و شهرداری ها

دریا نیوز: مدیر کل امور مالیاتی استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار و 640 میلیارد ریال عوارض به دهیاری ها و شهرداری های هرمزگان پرداخت شده است. 

، 10:57   /   کد خبر: 32908   /   تعداد بازدید: 299


دریا نیوز: مدیر کل امور مالیاتی استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار و 640 میلیارد ریال عوارض به دهیاری ها و شهرداری های هرمزگان پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی هرمزگان، شاکر رضا مریدی اظهار داشت :در هفت ماهه نخست سال گذشته بیش از یک هزار و160میلیارد ریال بین دهیاری ها وشهرداری های استان توزیع شد که این رقم در سال جاری به بیش از یک هزار و 640 میلیارد ریال رسید که رشد 42درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد .
مریدی افزورد : این مبلغ بین یک هزار و 97 دهیاری و فرمانداری و 37شهرداری در سطح استان توزیع شده است .
وی ادامه داد: روستاهایی که فاقد دهیاری هستند، بودجه آنان به حساب فرمانداری شهرستان واریز می شود تا آن فرمانداری برای عمران وآبادانی روستاها هزینه کند .
مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان بابیان اینکه 30 درصد عوارض از محل سه درصد مالیات بر ارزش افزوده در اختیار روستاها و 70 درصد براساس سرانه جمعیت در اختیار شهرها قرار می گیرد، اظهار داشت: توزیع این عوارض درگذشته بصورت شهرستانی بود که از سال 96 بصورت استانی توزیع می شود .
مریدی افزود: برنامه های اداره کل امور مالیاتی بالاخص در حوزه وصول درآمدهای حاصل از مالیات برارزش افزوده و واریز 3 درصد به حساب شهرداری ها ودهیاری های سطح استان در راستای ارتقای سطح کیفی زندگی همشهریان و هم استانی ها می باشد.
وی افزود: درآمدهای مالیاتی می تواند به عنوان یک ابزار مالی و اقتصادی کمک شایانی به توزیع مناسب ثروت در کشور و ارائه خدمات با کیفیت و عادلانه تر و همچنین ارتقای سطح عمومی کیفیت زندگی هموطنان و همشهریان کند .
مدیر کل امور مالیاتی استان تاکید کرد: ازشهرداری ها ودهیاری ها انتظار داریم که اماکن مهم مانند خیابان ها،بلوارها،زیرگذر وروگذرها ،پارک ها و... که از محل مالیات ها ساخته می شود را به نام "ارمغان مالیات " نامگذاری کنند .
وی گفت:باتحقق این مهم، مودیان نحوه هزینه کرد مالیات راخودشان می بینند وبرایشان ملموس خواهد بود وبه عینه می بینند که موارد مصرف مالیات کجاست .