دریا نیوزبازهم شتر

دریا نیوز: جمعه شب خبری مبنی برتصادف  خودرویی با شتر در جاده جاسک میناب منتشر شدکه منجربه فوت رییس دادگستری جاسک و زخمی شدن همسرش گردید.

، 10:29   /   کد خبر: 32899   /   تعداد بازدید: 153


دریا نیوز: جمعه شب خبری مبنی برتصادف  خودرویی با شتر در جاده جاسک میناب منتشر شدکه منجربه فوت رییس دادگستری جاسک و زخمی شدن همسرش گردید.

تصادفات مرگبار در جاده کم عرض وغیرایمن جاسک ـ میناب هرساله ده ها نفر رابه کام مرگ می کشاند و یا معلول و... می شوند؛ موضوعی که گویا در استان عادی شده است واقدام قابل توجهی در این بخش صوت نگرفته است و جان انسان هابرای متولیان چندان اهمیتی ندارد و هر بار خانواده ای سوگوار می شود واین بار هم جامعه قضاوت و دادگستری استان عزادار شد.

اما این سوال همواره بی پاسخ مانده است که چرا برای رفع این چالش در استان اقدامی گره گشا صورت نگرفته است و اقدامات بیشتر مقطعی،شعاری ونمایشی بوده است.بارها امام جمعه جاسک هم نسبت به این وضعیت در خطبه های نماز هشدار داده است، اما متاسفانه گوش شنوایی در این بخش هم مانند سایربخش ها وجود ندارد. حتی برخی از نمایندگان مجلس در ادوار مختلف نسبت به این موضوع گلایه مندی خود را اظهار داشته اند، اما همچنان خانواده ها در این جاده عزادار می شوند و تاکنون عزم جزمی برای رفع مشکلات موجود وجود نداشته است وگویا برای کسی چندان مهم نیست که چه اتفاقات و حوادثی در جاده جاسک اتفاق می افتد. جاسکی که درحال تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی است وسرمایه گذاری های عظیمی در این منطقه در حال انجام است و آینده درخشانی برایش ترسیم شده است وانتظار می رود سرمایه گذاران دیگری اعم از بخش دولتی وخصوصی در آنجا به این منطقه وارد شوند که چنین جاده ای و شتران سرگردان در این جاده زیبنده نیست و موجب دفع سرمایه گذاران خواهد شد. بنظر می رسد که ازیک طرف بایستی باکسانی که در رفع مشکلات این بخش سهل انگاری داشته اند برخور شود واز طرفی دیگر برنامه ریزی منسجمی برای رفع مشکلات این جاده وسایرجاده های استان صورت پذیرد. زیرا بسیاری از جاده های استان شرایط مناسبی ندارند و شهروندان و روستانشینان و رانندگان در مناطق مختلف نسبت به این موضوع ابراز نارضایتی می کنند و خواستار اقدام دولت برای رفع مشکلات موجود هستند.  موضوعی که بیشتر اوقات در تصادفات به آن توجهی نمی شود ،سهم جاده در بروز حوادث است که همواره فقط به بخش خطای انسانی در سوانح نگریسته می شود و به همین دلیل هم به جاده های غیرایمن ،فاقد علایم ، نقاط حادثه خیز و... کمتر توجه شده واعتبارات لازم هم برای استاندارد وایمن سازی جاده ها تخصیص نمی یابد.

علی زارعی/ دریا