دریا نیوزخیابان ساحلی پشت دانشگاه

دریا نیوز: چندشب پیش با تعدادی از همکاران  رسانه ای رفته بودیم  خیابان پشت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان وفرمانداری در ضلع جنوبی شان در منطقه ساحلی که بیش از سی قلیان فروش در آنجا بودند و جوانان دختر وپسری که همچون شمع به دور قلیان فروشان می چرخیدند و قلیان می کشیدند؛

، 11:02   /   کد خبر: 32895   /   تعداد بازدید: 225


دریا نیوز: چندشب پیش با تعدادی از همکاران  رسانه ای رفته بودیم  خیابان پشت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان وفرمانداری در ضلع جنوبی شان در منطقه ساحلی که بیش از سی قلیان فروش در آنجا بودند و جوانان دختر وپسری که همچون شمع به دور قلیان فروشان می چرخیدند و قلیان می کشیدند؛ اما فضا بسیار مسموم بود و مضر وخانواده هایی که فرزندان کوچکی داشتند ،نمی توانستند وارد این منطقه شوند.گرچه برای همکاران رسانه ای استان دیدن این صحنه تکراری بود ،اما برای همکاران رسانه ای تهرانی ، برایشان دیدن این صحنه ،عجیب و تعجب آور وهمراه با این پرسش بود که چرا این وضعیت در ساحل وجود دارد؟  گویا کسی به بهداشت و سلامت شهر وشهروندان توجهی در این منطقه ندارد. چندمتر آن طرف تر هم باتلاق مانند بود که در زمان بالا آمدن آب دریا قایقرانان باپارو قایقرانی می کنند. بوی فاضلابی که از خورگورسوزان و کنارهتل هرمز وارد دریا می شود وبوی تعفنش به مشام می رسید و دریا را آلوده کرده بود و این صحنه هم مانند قلیان فروشان برای مردم و مسولان عادی شده است و هیچکس نسبت به این صحنه ها واکنشی نشان نمی دهد.

درحالیکه شهربندرعباس با کمبود شدید اماکن تفریحی مواجه است و شهروندان همواره نسبت به این موضوع اظهار گلایه مندی کرده اند ، اما متاسفانه تاکنون چشم بینا وگوش شنوایی وجود نداشته است و همین موضوع  باعث شده است که این نقیصه برطرف نشود .مهمترین اماکن تفریحی شهر که سواحل و پارک های ساحلی است،اما متاسفانه  از یک طرف مقصد فاضلاب ها شده اند واز طرفی دیگر سنگ های بزرگ در برخی نقاط ساحلی مانند " خواجه عطا" ،مسیر ورود شهروندان به ساحل را مسدود کرده است . صحنه ای که در تمام پارک های ساحلی دیده می شود ،عرضه آزادانه قلیان و آنطور که برخی از  شهروندان می گویند در کنارش حتی گاهی مواد مخدر و... هم توزیع می شود وخانواده ها بایستی از میان دود و دم عبور کنند و بوی سرطان زای قلیان وارد ریه کسانی شودکه برای گردش به ساحل وپارک های ساحلی می روند.

اینکه چرا برخی دستگاه های اجرای حتی حاضر نیستند پشت دیوارشان را ببینند و اقدامی کنند،برای همه جای سوال دارد و این موضوع باعث شده است که نابهنجاری همچنان باقی بمانند. شهروندان انتظار دارند که مسولان سلامتی و بهداشت شهر نسبت به این معضلات توجه کنند وچشم خود را نبندند. در حال حاضر وضعیت سواحل بسیار نابهنجار است و نیامند اقدام عملی است که امیداست استاندار هرمزگان در این بخش اقدام عملیاتی انجام دهد وگامی در زیباسازی ساحل برداشته شود.

علی زارعی/دریا