دریا نیوزبه همت شهرداری "سرگز احمدی" برگزار شد: مسابقات قهرمانی "دو صحرانوردی هرمزگان" در "سرگز احمدی"

دریا نیوز: مسابقات قهرمانی دو صحرانوردی هرمزگان در روز جمعه همزمان با هفته "تربیت بدنی و ورزش"  به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر "سرگز احمدی"  برگزار شد.

، 08:48   /   کد خبر: 32868   /   تعداد بازدید: 437


دریا نیوز: مسابقات قهرمانی دو صحرانوردی هرمزگان در روز جمعه همزمان با هفته "تربیت بدنی و ورزش"  به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر "سرگز احمدی"  برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روزنامه "دریا" در این مراسم که "هاشمی تختی" نماینده مردم در مجلس، مدیرکل ورزش و جوانان استان،فرماندار حاجی آباد،بخشدار احمدی ،امام جمعه ، شهردار و اعضای شورای شهر سرگز احمدی  و... حضور داشتند، دونده های استان بایکدیگر به رقابت پرداختند و از برندگان این مسابقات تجلیل شد.

 امام جمعه شهر "سرگز احمدی " در این مراسم باقدردانی از شورا وشهرداری "سرگز احمدی " در برگزاری این دوره از مسابقات، بر ورزش جهت سلامتی مردم وبخصوص جوانان تاکیدکرد. حجت الاسلام "منصوری"افزود:  بدلیل وجود محرومیت ها ،مردم انتظار توجه دولت برای رفع مشکلات این منطقه را دارند.

مدیرکل ورزش وجوانان استان هم در این مراسم گفت:از ۲۴مهرتا۲ آبان هفته تربیت بدنی است.دانشور گفت:این مسابقات دومیدانی استانی در سرگز احمدی ، در حد مسابقات قهرمانی و بی المللی برگزار شد.

دانشور افزود:در چهارسال گذشته علی رغم محدودیت های مالی، بیش از۵۰پروژه ورزشی در استان از جمله سالن های ورزش و زمین چمن احداث شده است.

وی گفت :۱۳۰نفر در شش ماه گذشته به اردوی تیم ملی دعوت شدندو ۳۶نفر در ۱۶رشته عضو ثابت تیم ملی هستند. ۳۶تیم از استان در لیگ برتر،یک ،دو وسه حضور دارند.

وی افزود:دونفر از بانوان قایقران استان در مسابقات آسیا در چین توانستند در چندروز قبل ۵مدال طلا،نقره و برنز را کسب کردند.

وی گفت:همچنین چهارنفر از دوچرخه سواران استان در هفته گذشته درمسابقات قهرمانی به مدال دست یافتند و در رشته موتورسواری هم سه نفر مقام قهرمانی را کسب کردند .

دانشور افزود :اداره کل ورزش و جوانان استان براساس ارزیابی های سال ۹۵ توانسته است در ۹شاخص مقام برتر را کسب کند.

رییس هیئت دومیدانی استان هم گفت:این مسابقات در حد جهانی و درشرایط کوهستانی برگزار شد .

 وی افزود:تیم شهرداری "سرگز احمدی" هم توانست مقام کسب کند وجوانان در رشته های دیگر هم افتخارآفرینی کرده اند.

 

شایان ذکر است؛در پایان این مسابقه که هشتاد نفر مسافت ١٢کیلومتری مشخص‌شده را طی کردند، تیم‌های بشاگرد، سرگز احمدی و بندرعباس حائز رتبه‌های اول تا سوم تیمی شدند و در بخش انفرادی مرتضی محمدی فر و موسی مهدی پور از تیم شهرداری بشاگرد اول و دوم شدند و ساسان دهقانی از تیم شهرداری سرگز در جایگاه سوم قرار گرفت.

افتتاح سالن ورزشی ناقص

هفته دولت  سال گذشته سالن ورزشی شهر"سرگز احمدی" که توسط اداره کل راه و شهرسازی احداث شده است، در حالی افتتاح شده است که دارای نواقصی است که قابل بهره برداری نیست و روز جمعه "هاشمی تختی" نماینده مردم در مجلس و سایر مسئولان که از این طرح بازدید کردند، نسبت به اینگونه افتتاح ها اظهار تاسف کرد.

"مسعود شهبازی" رئیس شورای اسلامی شهر "سرگز احمدی" هم در این زمینه گفت: به استاندارهم گفتم تنها چیزی که از این پروژه ورزشی نصیب ما شده است، فقط "کیک و آبمیوه" بود؛ وگرنه این طرح دارای نواقصی است که قابل استفاده نیست.

وی گفت:پس از چهاردهه از پیروزی انقلاب اسلامی در بخش ورزش هیچگونه خدماتی در این شهر داده نشده است. از سال 83چهارهکتار زمین برای احداث زمین ورزشی اختصاص داده شده است که تاکنون بلاتکلیف مانده است واگر که اداره کل ورزش وجوانان استان چمن مصنوعی، روشنایی ،دیوارکش و فنس کشی را انجام دهد ، مانیز فضای سبز آنرا با درختان مثمر انجام می دهیم.

شهبازی گفت:به نمایندگان و مسئولان در مورد این دو مجموعه ورزشی گفته ایم، اما تاکنون اقدامی نشده است.در این منطقه استعدادهای ورزشی در رشته های مختلف داریم و نیاز است که به ورزش منطقه بیشتر توجه شود.

مدیرکل ورزش وجوانان هرمزگان هم گفت: سکو و رختکن و ... بایستی در این زمین ورزشی زده شود و منتظر تخصیص 150تا200میلیون تومان برای احداث زمین ورزشی چمن سرگز احمدی هستیم واز نمایندگان هم می خواهیم که پیگیری کنند اعتبارات ورزشی استان تخصیص یابد. برای رفع برخی از نواقصات سالن ورزشی هم پنج ملیون تومان می دهیم.

"سجاد کرمشاهپور" شهردار "سرگز احمدی" هم گفت: برای احداث سالن ورزشی 850میلیون تومان هزینه شده و صدمیلیون تومان دیگر برای رفع نواقصات نیاز است که اگر پروژه تکمیل شود، نوجوانان وجوانان می توانند در این مکان ورزش کنند.

کرمشاهپور افزود:بخش احمدی دارای بیست هزار نفر جمعیت است و سرگز احمدی هم که از سال 89 به شهر تبدیل شده است دارای دوهزار نفر جمعیت و363هکتار مساحت می باشد ؛ اما منابع درآمدی چندانی نداریم.

وی گفت:امسال لودر برای شهرداری خریداری کرده ایم و اندکی درآمدزایی می کنیم.تنها شهری هستیم در شهرستان حاجی آباد که اقدام به دفن پسماند می کنیم .

شهردار "سرگز احمدی" گفت: بارها گفته ام که بایستی از شهرداری های تازه تاسیس حداقل ده سال حمایت شود تا بتوانند به درآمدزایی برسند.

وی از تصویب طرح جامع شهر سرگز احمدی خبرداد و گفت:منتظر ابلاغ آن هستیم که تابعد هم طرح تفضیلی تهیه شود.هفت روستا هم در حریم شهر قرار گرفته است.

وی گفت:مهاجرت هایی را به مرکز استان داشته ایم و تلاش کرده ایم برای ماندگاری جوانان ، سهمی در اشتغال شان داشته باشم وبه همین دلیل قصد داریم که کارخانه نئوپان را خریداری کنیم و سردخانه موادغذایی،پمپ بنزین واماکن گردشگری را در شهر داشته باشیم.

وی میزان تخصیص ارزش افزوده به این شهرداری رابرای اجرای طرح های شان ناکافی دانست.

کرمشاهپور گفت:"بوستان پردیسان" به مساحت پنج هزار مترمربع را احداث کردیم وهمچنین پیگیریم که کتابخانه ای را برای استفاده نوجوانان وجوانان شهر راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه تعزیه در احمدی زبانزد عام وخاص است؛ هم گفت: از برگزاری مراسمات تعزیه و احداث مسجد و حسینیه در حد توان حمایت می کنیم.

وی گفت:هرساله مسابقات فوتبال جام شهدای بخش "احمدی"  را در عید نوروز برگزار می کنیم که دو سال تیم شهرداری هم در این مسابقات شرکت کرد وسال اول قهرمان وسال دوم نائب قهرمان شد.حدود دوهزار نفر برای تماشای این مسابقات می آیند.

کرمشاهپور  بااشاره به مشکلات مسکن جوانان هم گفت:اگر که براساس قانون در تغییر وتحول زمین بین بنیاد مسکن وراه وشهرسازی، ده درصد از زمین ها به شهرداری تحویل داده شود، می توانیم آنرا در اختیار جوانان قرار دهیم.

وی گفت:دوران شكوفايی شهر "سرگز" شروع شده است كه تحول عظيمی انجام شده است.زير سازی و آسفالت خيابان امام حسين(ع)،ادامه ی بلوار امام خمينی(ره) كه بزرگترين پروژه از ابتدای تأسيس شهرداری تا كنون مي باشد انجام داده ايم و تا دو ماه آينده به بهره برداری مي رسد.خيابان شهرك وليعصر(عج) و خيابان شفا و بهار نارنج  زيرسازي شده و اماده آسفالت می باشد.زمين ورزشي چمن مصنوعي با اعتبار بالغ بر ١٥٠ ميليون تومان انجام شده و فقط نصب چمن آن مانده است.ساختمان مدرن و به روز شهرداری و آتش نشانی احداث كرده ايم زيرا ساختمان قبلي در شان شهرداری نبوده است .اصلاح تقاطع خیابان امام حسين (ع)و خیابان امام(ره) كه يكی از حادثه خيز ترين نقاط شهر و حتی بخش بود و ساليان دراز معضل بزرگ بود كه آن را اصلاح كرديم.

وی گفت:اقداماتي كه انجام شده در يك سال اخير برابر يا بيشتر از كل كارهای سالهای  گذشته ی شهرداری مي باشد .

کرمشاهپور افزود:شهرداری كه يك متر زمين نداشت ،اكنون با رايزنی صورت گرفته شده  ،صاحب ٥٠ هكتار زمين در قسمت "پشته ی كنجی" شده است .تسطيح و آب رسانی و محوطه سازی مقبره شهدای گمنام انجام شده است.وی گفت:در پايان از شهروندان فهيم سرگز بابت تمام همكاری ها تشكر مي كنم.

علی زارعی /دریا